به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا امروز در جمع اصحاب رسانه ضمن هشدار نسبت به چرخش ویروس کرونای انگلیسی در استان، اظهار داشت: سیر افزایشی مبتلایان کرونا انگلیسی، زنگ هشدار جدی گردش این بیماری در استان است. وی ادامه داد: شهروندان باید به خاطر داشته باشند که ویروس جهش یافته با هیچ کسی […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا امروز در جمع اصحاب رسانه ضمن هشدار نسبت به چرخش ویروس کرونای انگلیسی در استان، اظهار داشت: سیر افزایشی مبتلایان کرونا انگلیسی، زنگ هشدار جدی گردش این بیماری در استان است.

وی ادامه داد: شهروندان باید به خاطر داشته باشند که ویروس جهش یافته با هیچ کسی شوخی ندارد و با قدرت سرایت و کشندگی بیشتر در عرض ۴۸ ساعت بیمار را بدحال می‌کند و سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی عملا استقبال از مرگ خود و یا عزیزان است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: مردم در شرایط حاضر باید دو چندان دستور‌العمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و برای سلامت خود و عزیزانشان از حضور در فضاهای سربسته و پر ازدحام خودداری کرده و حتما از ماسک استفاده کنند.

وی افزود: نکته بسیار مهم دیگر در آستانه سال جدید، سفر نرفتن و همچنین عدم پذیرش مهمان در ایام تعطیلات نوروز است.

شکیبا تصریح کرد: رعایت نکردن این دو اصل خطر ابتلا و همه‌گیری ویروس جهش یافته را در خانواده‌ها به شدت افزایش داده و می‌تواند تبعات تلخ جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

محمودرضا مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز، خاطرنشان کرد: اگر سفرها بی‌قید و بند شروع شود و پروتکل‌ها رعایت نشود،  حتما استان ما وارد فاز دشوار انتشار وسیع بیماری شده و به سرعت شاهد پر شدن بیمارستان‌ها می‌شویم.

وی گفت:: واکسیناسیون به تدریج اضافه می‌شود، اما همه مجبوریم برای کنترل بیماری باز هم مدتی دیگر تحمل و مراعات کنیم.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف و ضبط انبار خودروی صفر کیلومتر احتکار شده در کرمانشاه