ابراهیم شکیبا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: در آزمایش‌های تخصصی انجام شده ۱۴ بیمار مبتلای دیگر به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در استان شناسایی شد. وی افزود: متأسفانه ۱۰ نفر از ساکنان یک روستا که از نظر تقسیمات جغرافیایی جزو شهرستان صحنه بوده اما مراودات ساکنان آن بیشتر با شهرستان سنقر و کلیایی […]

ابراهیم شکیبا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: در آزمایش‌های تخصصی انجام شده ۱۴ بیمار مبتلای دیگر به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در استان شناسایی شد.

وی افزود: متأسفانه ۱۰ نفر از ساکنان یک روستا که از نظر تقسیمات جغرافیایی جزو شهرستان صحنه بوده اما مراودات ساکنان آن بیشتر با شهرستان سنقر و کلیایی است به ویروس جهش یافته کرونا مبتلا شده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: این افراد در یک مراسم عروسی در یکی از شهرستان‌های استان لرستان شرکت کرده بودند و هم اکنون تعدادی از آنان در بیمارستان بستری هستند.

 وی افزود: به دنبال پایش و بیماریابی از افرادی که با بیمار ساکن ماهشهر که به گیلان‌غرب سفر کرده بود در ارتباط بودند، ابتدا سه نفر و امروز نیز دو نفر دیگر بیمار مبتلا به این گونه ویروس در شهرستان گیلان‌غرب شناسایی شدند‌.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه عنوان کرد: این پنج نفر به واسطه فردی که اقدام به سفر به این شهرستان کرده بود به ویروس خطرناک مبتلا شدند.

وی با اشاره به اینکه بیمار دیگر استان در شهرستان سرپل‌ذهاب شناسایی شده‌اند گفت: این دو بیمار در یک کارخانه در استان ایلام کار می‌کنند که متأسفانه اکثرا به این واریانت ویروس مبتلا شده‌اند.

شکیبا بیان کرد: مجموع ۲۶ بیمار مبتلا به ویروس انگلیسی در استان، ۲۵ نفر به دنبال سفر یا پذیرش مهمان گرفتار شده‌اند و این امر اهمیت خودداری از سفر و دورهمی را بیشتر از گذشته نشان می‌دهد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: از همه مردم می‌خواهیم برای هیچ سفری برنامه‌ریزی نکنند یا در هر گونه مراسم عزا و عروسی شرکت نکنند تا به گرداب این ویروس وحشتناک و کشنده گرفتار نشوند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
خطر از بیخ گوش ستاره چلسی گذشت

انتهای پیام/۸۳۲/ح