ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه از ثبت نام قطعی ۴۴۱ داوطلب در استان تا پایان روز پنجم ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر خبر داد. جلیل بالایی با اشاره به ثبت نام قطعی ۴۴۱ داوطلب برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر، گفت: از این تعداد ۴۰۲ نفر مرد و ۳۹ نفر […]

ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه از ثبت نام قطعی ۴۴۱ داوطلب در استان تا پایان روز پنجم ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر خبر داد.

جلیل بالایی با اشاره به ثبت نام قطعی ۴۴۱ داوطلب برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر، گفت: از این تعداد ۴۰۲ نفر مرد و ۳۹ نفر زن هستند.

بالایی تصریح کرد: ۲۶۹ نفر از داوطلبان دارای مدرک کارشناسی، ۱۱۳ نفر کارشناسی ارشد، ۳۴ نفر فوق دیپلم، ۱۴ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و چهار نفر دارای مدرک تحصیلی دکتری هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات استان میزان ایثارگری ثبت نام شدگان را ۱۶  درصد و سهم افرادی که سابقه عضویت در شورا داشته‌اند را  ۱۷ درصد اعلام کرد.

وی گفت: بالاترین تعداد داوطلبان با ثبت نام ۱۳۱ نفر مربوط به شهرستان کرمانشاه و کمترین تعداد داوطلبان هم با ثبت نام ۹ نفر مربوط به شهر صحنه است.

بالایی رشد سه شاخص  جوانگرایی،  استقبال تحصلیکردگان و زنان را نسبت به دوره های قبل مشهود دانست و گفت: خوشبختانه در این دوره بیش از ۸۸ درصد داوطلبین دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند، ۸۴ درصد داوطلبان زیر ۵۰ سال سن داشته و حضور زنان نیز از دو درصد رشد برخوردار می باشد که  در صورت ادامه این روند فضای  انتخابات به سمت  رقابت و نشاط بیشتر در حرکت خواهد بود

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: با قطعی شدن ثبت نام ۴۴۱ نفر تا پایان روز پنجم ثبت‌نام، عملا فضای رقابت در ۳۵ شهر استان فراهم و فضا برای  یک رقابت جدی و موثر در افزایش مشارکت مردم امید بخش می باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تشدید محدودیت‌های کرونایی در سرپل‌ذهاب/ برخورد قاطع درانتظار صنوفی که بهداشت را رعایت نکنند

انتهای پیام