ایسنا/کرمانشاه معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با هشدار در خصوص چرخش ویروس کرونای انگلیسی در استان، گفت: سیر افزایشی مبتلایان کرونا انگلیسی، زنگ هشدار جدی گردش این بیماری در استان است. دکتر ابراهیم شکیبا اظهار کرد: شهروندان باید به خاطر داشته باشند که ویروس جهش یافته کرونا با هیچ کسی شوخی ندارد و […]

ایسنا/کرمانشاه معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با هشدار در خصوص چرخش ویروس کرونای انگلیسی در استان، گفت: سیر افزایشی مبتلایان کرونا انگلیسی، زنگ هشدار جدی گردش این بیماری در استان است.

دکتر ابراهیم شکیبا اظهار کرد: شهروندان باید به خاطر داشته باشند که ویروس جهش یافته کرونا با هیچ کسی شوخی ندارد و با قدرت سرایت و کشندگی بیشتر در عرض ۴۸ ساعت بیمار را بدحال می کند.

وی افزود: سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی عملا استقبال از مرگ خود و یا عزیزانمان است.

رییس مرکز بهداشت استان عنوان کرد: مردم در شرایط حاضر باید دستورالعمل های بهداشتی را دوچندان رعایت کرده و برای سلامت خود و عزیزانشان از حضور در فضاهای سربسته و پر ازدحام خودداری کرده و حتما از ماسک استفاده کنند.

وی گفت: نکته بسیار مهم دیگر در آستانه سال جدید، سفر نرفتن و همچنین عدم پذیرش مهمان در ایام تعطیلات نوروز است.

شکیبا گفت: رعایت نکردن این دو اصل خطر ابتلا و همه‌گیری ویروس جهش یافته را در خانواده ها به شدت افزایش داده و می تواند تبعات تلخ جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

به گزارش ایسنا، براساس آخرین آمار اعلام شده تاکنون ۲۶ بیمار مبتلا به ویروس انگلیسی در استان شناسایی شده که ۲۵ نفر آنها به دنبال سفر یا پذیرش مهمان گرفتار شده اند.

 ۱۰ نفر از این افراد ساکنان یک روستا هستند که بدنبال شرکت در یک مراسم عروسی در یکی از شهرستانهای استان لرستان بیمار شده و هم اکنون تعدادی از آنان در بیمارستان بستری هستند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تنها 35 درصد فاضلاب شهر کرمانشاه تصفیه می‌شود

انتهای پیام