به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در نشست با ائمه جمعه استان که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: شرایط سختی به دلیل شیوع بحران کرونا در جهان به وجود آمده و ایران نیز با وجود مشکلات فراوان و تحریم‌های استکبار جهانی توانسته جز کشورهای موفق در مدیریت این […]

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در نشست با ائمه جمعه استان که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: شرایط سختی به دلیل شیوع بحران کرونا در جهان به وجود آمده و ایران نیز با وجود مشکلات فراوان و تحریم‌های استکبار جهانی توانسته جز کشورهای موفق در مدیریت این بحران باشد.

وی افزود: از ابتدای شروع ویروس کرونا در استان یک نقشه راه برای مقابله با این بیماری تهیه شد و در پیک اول هزار تخت بیمارستانی و تولید ۳۵۰ هزار عدد ماسک در روز پیش بینی شد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: هم اکنون که این استان در پی چهارم بیماری کرونا قرار دارد وضعیت استان با میانگین فوت یک یا ۲ نفر در روز خوب است، اما احتمال اوج‌گیری این بیماری طی روزهای آینده بسیار بالا است لذا باید آمادگی کامل در این زمینه با مدیریت و همراهی مردم داشته باشیم.

بازوند با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت هفت شهر استان کرمانشاه آبی و هفت شهر دیگر زرد است، گفت: ۶۷ تا ۷۲ درصد مردم استان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند که اگر این رقم به ۸۵ درصد برسد وضعیت حادی در پیش رو نخواهیم داشت.

وی به پروژه‌های و طرح‌های افتتاحی هفته دولت در استان کرمانشاه اشاره و بیان کرد: در مجموع طی سال جاری ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه ملی در کرمانشاه افتتاح شده که از جمله آن می‌توان به نیروگاه زاگرس با افزایش ۳۰ درصدی راندمان و طرح دامپروری سپیدان کوثر نام برد.

بازوند به سرمایه‌گذاری دولت در بخش پالایشگاه و حوزه نفت و گاز استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: پتروشیمی اسلام آباد غرب که تا پیش از این تنها یک اسم بود بعد از سال‌ها با سرمایه گذاری ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی از محل منابع دولتی راه اندازی شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هفته بارانی پیش روی آسمان کرمانشاه است/ کاهش ۳۰ درصدی باراندر کل استان

وی با بیان اینکه هم اکنون پیمانکار در حال شروع عملیات این پتروشیمی است، گفت: با ساخت پتروشیمی اسلام آباد غرب، کرمانشاه به قطب نخست پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: قرار است یک پالایشگاه و یک پتروشیمی در شهرستان گیلانغرب نیز ساخته شود که سرمایه گذار آن دولت است و نیز سه پتروشیمی کوچک‌تر با سرمایه گذاری نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان در اورامانات، سنقر و کنگاور با سرمایه گذاری ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ساخته خواهد شد که هم اکنون زمین‌های آن مشخص شده است.

وی یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های اصلی استان کرمانشاه را بیکاری دانست و افزود: با تدوین سندهای اقتصاد مقاومتی، جهش تولید و سرمایه گذاری توانسته‌ایم جلوی رشد آمار بیکاری را بگیریم.

بازوند با اشاره به ظرفیت مرزهای این استان، گفت: در شرایط تحریم ۴۶ درصد کل صادرات کشور به عراق از طریق مرزهای کرمانشاه صورت گرفته و در این بین تنها ۱۴ درصد صادرات از طریق مرز پرویزخان انجام شده است.