در مراسمی از فعالیت ائمه جمعه ی استان در برگزاری طرح مواسات و همدلی و کمک‌های مومنانه تجلیل شد.  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، آیت الله علما نماینده‌ ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ کرمانشاه ، در جمع ائمه‌ جمعه‌ استان ، با اشاره به اینکه حرکت در مسیر الهی […]

در مراسمی از فعالیت ائمه جمعه ی استان در برگزاری طرح مواسات و همدلی و کمک‌های مومنانه تجلیل شد.

مراسم تجلیل از ائمه جمعه ی فعال در طرح برگزاری مواسات به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، آیت الله علما نماینده‌ ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ کرمانشاه ، در جمع ائمه‌ جمعه‌ استان ، با اشاره به اینکه حرکت در مسیر الهی و ارائه‌ی خدمت به مردم  توفیقی است که باید از آن به خوبی بهره برد گفت: به برکت  انقلاب و نظام اسلامی این فضا ایجاد شده است.
آیت الله محمدی عراقی نماینده‌ی مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری هم  به حضور معتمدان و افراد شایسته ، برای نامزد شدن در انتخابات شورا‌های اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها ، اشاره کرد و گفت:  این نظام ثمره‌ی خون شهداست و روحانیون ، به عنوان افراد  مورد اعتماد مردم ، نه تنها باید در این راستا قدم بردارند بلکه باید نخبگان و اساتید را برای پذیرش این مسئولیت و ثبت نام در انتخابات  ترغیب کنند.

وی با تاکید بر اینکه ائمه جمعه ، همواره زبان گویای مردم در بیان مشکلات آنان بوده اند گفت: مردم مشکلات اقتصادی دارند و توجه به مسائل معنوی می‌تواند در ایجاد آرامش روحی به آنان کمک کند.

استاندار کرمانشاه نیز با ارائه‌ی گزارشی از فعالیت‌های یک ساله‌ی استان گفت:۱۳ ماه است که با بحران کرونا روبرو هستیم و سال ۹۹ ، سال بسیار سخت اقتصادی  برای جهان ،کشورمان و استان بود اما خوشبختانه با همت مسئولان ،خیران و آحاد مردم گام‌های خوبی برداشته شد.

بازوند با تاکید بر اینکه در آبان ماه و درموج سوم بیماری ،  آمار فوتی های  کرونا به  ۲۴ مورد در روز هم رسید گفت: هم اکنون  ۶۷ تا ۷۲ درصد مردم  یعنی برابر با میانگین کشوری ،  شیوه نامه‌های  بهداشتی را رعایت می‌کنند و اگر این آمار به بالای ۸۵ درصد برسد ، در مقابله با موج چهارم ، با کمترین خطرمواجه خواهیم شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شایعه تا واقعیت کناره‌گیری نجم‌الدین شریعتی از «سمت خدا»

بازوند از مسافران خواست برای کنترل بیماری کرونا امسال به کرمانشاه سفر نکنند.

وی گفت: از ابتدای سال تا کنون ۳۰ هزار میلیارد تومان طرح  ملی در استان افتتاح شد که  یکی از این  اقدامات سرمایه گذاری وزارت نفت درمیدان‌های  گازی، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها بود.

در این نشست ائمه جمعه در مورد مسائل و مشکلات شهرستان‌های خود بحث و گفتگو کردند.