تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اعطای میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی به بحرین و سلب این میزبانی از ایران، در روزهای اخیر با واکنش های زیادی از سوی مسئولان ورزش ایران همراه بوده است. امروز وزارت ورزش و جوانان در اطلاعیه ای اقداماتی که این وزارتخانه در روزهای اخیر در رابطه با این پرونده […]

تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اعطای میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی به بحرین و سلب این میزبانی از ایران، در روزهای اخیر با واکنش های زیادی از سوی مسئولان ورزش ایران همراه بوده است.

امروز وزارت ورزش و جوانان در اطلاعیه ای اقداماتی که این وزارتخانه در روزهای اخیر در رابطه با این پرونده انجام داده را اعلام کرده است:

پس از انتشار شایعه عدم میزبانی ایران برای مسابقات برگشت انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ، وزیر ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی‌فر، به درخواست فدراسیون فوتبال در تاریخ ۱۹ اسفند سال جاری (سه روز قبل از ابلاغ تصمیم AFC به ایران) دو نامه را به شیخ سلمان، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا و اینفانتینو رییس فیفا ارسال کرد و در این دو نامه ضمن اشاره برحق فدراسیون فوتبال ایران در میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ بر حمایت وزارت ورزش و جوانان از برگزاری این رویدادها در ایران تاکید کرد.

اطلاعیه وزارت ورزش و جوانان

این اقدام در راستای نقش حاکمیتی وزارت ورزش و جوانان در حمایت از فوتبال ایران صورت گرفت و چنانچه هر فدراسیونی نیاز به کمک داشته باشد متولی ورزش کشور با همکاری دستگاههای ذیربط به وظیفه خود عمل خواهد کرد. تاکید می شود، وظیفه اصلی در ارتباطات بین‌المللی فدراسیون‌ها بر عهده خود آنها است و وزارت ورزش و جوانان صرفا نقش کمک کننده و حمایتی دارد و همیشه سعی کرده به وظیفه حاکمیتی خود و بابهره گیری از ظرفیت همه دستگاهها به بهترین نحو عمل کند.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
واژگونی اتوبوس مسافربری در کرمانشاه/ ۵ نفر مصدومشدند