سرویس کرمانشاه _ دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه تا پایان روز پنجم ثبت نام (امروزیکشنبه ۲۴ اسفندماه ) آمار ثبت نام شدگان تایید شده را ۴۴۱ نفر اعلام کرد و گفت: فضای ثبت نام ها نشان از افزایش مشارکت دارد. به گزارش کردپرس؛ به گفته جلیل بالایی  تعداد ۳۹  نفر  از ثبت نام شدگان […]

‍ استقبال نامزدها برای ثبت نام در انتخابات شوراهای کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه تا پایان روز پنجم ثبت نام (امروزیکشنبه ۲۴ اسفندماه ) آمار ثبت نام شدگان تایید شده را ۴۴۱ نفر اعلام کرد و گفت: فضای ثبت نام ها نشان از افزایش مشارکت دارد.

به گزارش کردپرس؛ به گفته جلیل بالایی  تعداد ۳۹  نفر  از ثبت نام شدگان تائید شده خانم و  ۴۰۲  نفر آقا می باشند.
 
وی بیشترین فراوانی در مدرک تحصیلی ثبت نام شدگان را با۲۶۹ نفر  مربوط به مدرک تحصیلی لیسانس اعلام و اضافه کرد: ۱۱۳  نفر فوق لیسانس، ۴ نفر دکتری ، ۳۴  نفر فوق دیپلم و ۱۴ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم می باشند.

سخنگوی ستاد انتخابات استان میزان ایثارگری ثبت نام شدگان را ۱۶  درصد و سهم افرادی که سابقه عضویت در شورا را داشتند ۱۷ درصد بیان کرد و گفت: بالاترین تعداد ثبت نام شدگان تائید شده مربوط به شورای شهر کرمانشاه با ۱۳۱ داوطلب و کمترین شهر صحنه با ۹ نفر بوده است.
 
بالایی رشد سه شاخص  جوانگرایی،  استقبال تحصلیکردگان  و زنان را نسبت به دوره های قبل مشهود دانست و گفت: خوشبختانه در این دوره بیش از ۸۸ درصد داوطلبین لیسانس و بالاتر  هستند ، ۸۴ درصد داوطلبان زیر ۵۰ سال و حضور زنان از دو درصد رشد برخوردار می باشد که  در صورت ادامه روند مذکور  فضای  انتخابات به سمت  رقابت و نشاط بیشتر در حرکت خواهد بود.
 
مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه همچنین گفت: با قطعی شدن ثبت نام ۴۴۱ نفر در روز پنجم،عملا فضای رقابت در ۳۵ شهر استان فراهم و فضا برای  یک رقابت جدی و موثر در افزایش مشارکت مردم امید بخش می باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اعلام سقف رشد بورس/ پیش‌بینی آینده سه ماهه بورس از دید یک کارشناس