هدایت حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه در زمینه میوه به وفور در استان وجود دارد اظهار داشت: اختلاف قیمت در بازار میوه وجود دارد اما میوه‌های سیب و پرتقال خریداری شده و به‌زودی سیستم توزیع کار خود را آغاز می‌کند و از طرفی شبکه بازار نیز به صورت گسترده […]

هدایت حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه در زمینه میوه به وفور در استان وجود دارد اظهار داشت: اختلاف قیمت در بازار میوه وجود دارد اما میوه‌های سیب و پرتقال خریداری شده و به‌زودی سیستم توزیع کار خود را آغاز می‌کند و از طرفی شبکه بازار نیز به صورت گسترده در حال فعالیت است.

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه مشکل تولید مرغ وجود ندارد گفت: اختلاف نظری بین حوزه دولت و بخش خصوصی در زمینه قیمت تمام شده مرغ وجود دارد.

وی با بیان اینکه مرغدارها ادعا می‌کنند که قیمت هر کیلو ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان صرفه اقتصادی ندارد و باید حداقل ۲۲ هزار تومان باشد عنوان کرد: بخشی از اختلاف قیمت موجود در بازار نشأت گرفته از این موضوع است و به ستاد تنظیم بازار مرکز اطلاع‌رسانی شده اما دولت اصرار دارد فعلا نباید افزایش قیمت اعمال شود.

حاتمی گفت: بر همین مبنا با همکاری کشتارگاه‌ها و بخش تولید تلاش می‌شود مرغ به درستی در اختیار مردم قرار گیرد اما باید در زمینه قیمت به توافقی دست یابیم که مرغدار انگیزه تولید داشته باشد.

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: صف‌های ایجاد شده برای کالاهای اساسی همچون روغن به دلیل اختلاف قیمت ناشی از تولید و توزیع کالا است و به کمبود ارتباطی ندارد.

حاتمی افزود: به دلیل اختلاف نظر بین مجلس و دولت در زمینه قیمت روغن کارخانجات در سراسر کشور با وقفه تولید مواجه شدند اما چون دولت اصرار داشت ارز ۴۲۰۰ تومانی روغن تأمین شود و سال آینده نیز بر همین مبنا باشد کارخانجات به طور کامل به تولید بازگشتند و در حال عرضه هستند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۵ کرمانشاهی در انتخابی تیم ملی تنیس روی میز حضوردارند

انتهای پیام/۸۳۲/ح