ایسنا/کرمانشاه معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اجرای طرح “عید و هنر و داستان” ویژه دانش آموزان ابتدایی استان در ایام نوروز خبر داد. ناهید فضلی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دانش آموزان برحسب علایق خود می‌توانند یکی از فعالیت‌های هنری یا ادبی را در ایام نوروز انتخاب کنند، […]

ایسنا/کرمانشاه معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اجرای طرح “عید و هنر و داستان” ویژه دانش آموزان ابتدایی استان در ایام نوروز خبر داد.

ناهید فضلی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دانش آموزان برحسب علایق خود می‌توانند یکی از فعالیت‌های هنری یا ادبی را در ایام نوروز انتخاب کنند، اظهار کرد: به عنوان مثال دانش آموزان می توانند در حوزه فعالیت‌های ادبی کار کرده و در رشته‌های داستان خوانی، داستان نویسی و داستان گویی فعالیت داشته باشند.

وی افزود: دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها می‌توانند هر کتابی که متناسب با سن و شرایط فرهنگی دانش آموزان است را انتخاب کرده  و در صورت انتخاب فعالیت داستان خوانی به هیچ عنوان نباید مجبور به خرید کتاب خاصی شوند.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: مدیران مدارس و معلم ها می توانند از ظرفیت نهادهایی مثل کانون‌های پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، کتابخانه مساجد و  یا هر منبع دیگری با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برای تأمین کتاب های مناسب دانش آموزان به صورت رایگان استفاده کنند.

وی گفت: همه دانش آموزان مقطع ابتدایی باید در طرح عید و هنر و داستان بر اساس علایق و استعدادهای خود شرکت کرده و بعد از پایان تعطیلات حتما فعالیتی انجام داده باشند.

وی ادامه داد: پس از پایان تعطیلات نوروزی با هماهنگی مدیران مدارس آثار دانش‌آموزی در نمایشگاه‌های مجازی و یا حضوری، بسته به شرایط کرونایی هر منطقه  و شهر، در معرض دید سایر دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

 فضلی در خصوص نحوه آموزش دانش اموزان در ایام نوروز هم گفت:  به گفته وزیر آموزش و پرورش فعالیت شبکه آموزش دانش آموزان(شاد) در نوروز پیش رو تعطیل است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به تحریم‌های اخیر آمریکا

انتهای پیام