در پایان روز ششم ثبت نام از داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر در استان کرمانشاه،۶۶۰نفر شامل ۶۲خانم و ۵۹۸آقا ثبت نام کردند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، دبیر ستاد انتخابات استان در خصوص میزان تحصیلات داوطلبان گفت: از این تعداد ۳۸۵نفر دارای مدارک کارشناسی، ۱۸۹نفر کارشناسی ارشد، ۵نفر دکتری، ۴۹نفر فوق دیپلم و ۲۱نفر نیز […]

در پایان روز ششم ثبت نام از داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر در استان کرمانشاه،۶۶۰نفر شامل ۶۲خانم و ۵۹۸آقا ثبت نام کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، دبیر ستاد انتخابات استان در خصوص میزان تحصیلات داوطلبان گفت: از این تعداد ثبت نام ۶۶۰ داوطلب انتخابات شوراهای شهر در استان کرمانشاه۳۸۵نفر دارای مدارک کارشناسی، ۱۸۹نفر کارشناسی ارشد، ۵نفر دکتری، ۴۹نفر فوق دیپلم و ۲۱نفر نیز داری مدرک تحصیلی دیپلم هستند.

جلیل بالایی با بیان اینکه بیشترین آمار ثبت نامی‌ها با ۱۳۵نفر مربوط به شهر کرمانشاه است افزود: ۱۶درصد از داوطلبان سابقه ایثارگری و ۱۸درصد نیز سابقه عضویت در شورای شهر دارند.

وی رشد سه شاخص جوانگرایی، میزان تحصیلات و حضور زنان را نسبت به دوره‌های قبل مشهود دانست و گفت: خوشبختانه در این دوره بیش از ۸۸درصد داوطلبان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند، ۸۵درصد داوطلبان زیر ۵۰سال سن دارند و حضور زنان نیز نسبت به دوره‌های گذشته ۹درصد رشد داشته است که در صورت ادامه روند مذکور فضای انتخابات به سمت رقابت و نشاط بیشتر حرکت می‌کند.

دبیر ستاد انتخابات استان اظهار داشت: با قطعی شدن ثبت نام ۶۶۰نفر در روز ششم، عملا فضای رقابت در اکثر شهر‌های استان فراهم شده و افزایش مشارکت مردم نیز امید بخش است.

بالایی همچنین آخرین فرصت ثبت نام در انتخابات شورا‌های شهر را ساعت۱۸ فردا سه شنبه (۲۶ اسفند) اعلام کرد و گفت: داوطلبان در ساعات باقی مانده نسبت به تکمیل فرم پرسسنامه اقدام و ثبت نام را به تاخیر نیندازند، زیرا احتمال تمدید مهلت ثبت نام بعید به نظر می‌رسد کما اینکه در گذشته نیز تمدید مهلت ثبت نام سابقه نداشته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آزادی بیش از ۱۰۰ زندانی در دهه مبارک فجر