در حال حاضر تجهیزات ۱۶۰ هنرستان در استان کرمانشاه نیاز به بروزرسانی دارد که آموزش و پرورش به تنهایی از عهده تجهیز این اماکن بر نمی‌آید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست شورای آموزش و پرورش با بیان این مطلب گفت: از این […]

در حال حاضر تجهیزات ۱۶۰ هنرستان در استان کرمانشاه نیاز به بروزرسانی دارد که آموزش و پرورش به تنهایی از عهده تجهیز این اماکن بر نمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست شورای آموزش و پرورش ضرورت بروز رسانی تجهیزات هنرستان‌های استان کرمانشاهبا بیان این مطلب گفت: از این تعداد هنرستان ۱۰۰ واحد کار و دانش و ۶۰ واحد دیگر هم آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را بر عهده دارند.

وی افزود: در شرایط کنونی برای تجهیز این هنرستان‌ها سالانه ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که آموزش‌وپرورش به تنهایی از عهده آن بر نمی‌آید.

یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: بر اساس سند چشم‌انداز وزارت آموزش‌وپرورش در سال ۱۴۰۴ باید پنجاه درصد دانش‌آموزان کشور از متوسطه اول به شاخه‌های فنی و حرفه‌ای بروند، که هم‌اکنون ۳۱ درصد دانش‌آموزان کرمانشاهی رشته‌های فنی وحرفه‌ای و کاردانش را انتخاب می‌کنند و بقیه هم به رشته‌های نظری گرایش دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: برای رسیدن به این چشم‌انداز تا چهار سال دیگر، از سایر دستگاه‌ها انتظار می‌رود آموزش‌وپرورش را در به‌روزرسانی تجهیزات یاری دهند.

یزدان‌پناه همچنین درباره پرداخت عیدی به کارکنان مدارس غیردولتی گفت: بر اساس تصمیم وزارت‌خانه مدیران این مدارس موظف‌اند عیدی نیرو‌های خود را پرداخت کنند و این کارکنان می‌توانند شکایت خود درباره این موضوع را در آموزش‌وپرورش استان پیگیری کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیشرفت ۴۰ درصدی واحد گلخانه‌ای کوثر