به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمودرضا مرادی امروز در جمع اصحاب رسانه، در خصوص آخرین اخبار کرونایی استان از روند نزولی آمار کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا بستری و ۴۳ نفر هم از بیماران پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمودرضا مرادی امروز در جمع اصحاب رسانه، در خصوص آخرین اخبار کرونایی استان از روند نزولی آمار کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا بستری و ۴۳ نفر هم از بیماران پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۴۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: طی شبانه روز گذشته، ۶ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۹ بیمار مثبت سرپایی شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته خوشبختانه فوتی بر اثر کرونا در سطح استان ثبت نشده است، اما نباید از رعایت پروتکل‌های بهداشتی غافل شویم و کرونا را تمام شده فرض کنیم، خطر جدی است.

وی افزود: در دی‌ماه ۶ روز بدون فوت در استان داشته‌ایم و میانگین موارد فوت روزانه در استان ۱.۱ نفر بوده و تاکنون یک‌هزار و ۴۳۱ نفر براثر ابتلای قطعی به کرونا در استان جان خود را از دست داده‌اند.

مرادی در ادامه، اضافه کرد: به تازگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رنگ «آبی» به معنای «کم خطر» را به رنگ‌بندی رسمی شهرستان های کشور از نظر شیوع ویروس کرونا اضافه کرده است.

وی در خصوص وضعیت رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان کرمانشاه از تاریخ ۲۰ دی‌ماه، گفت: شهرستان‌های قصرشیرین، دالاهو، اسلام آبادغرب، ثلاث باباجانی، روانسر، هرسین در وضعیت آبی، کرمانشاه، جوانرود، سرپل‌ذهاب، صحنه، گیلان‌غرب، سنقرو کلیایی، کنگاور، پاوه در وضعیت زرد به لحاظ شیوع ویروس کرونا است.

مرادی گفت: در این رنگ‌بندی، رنگ زرد به معنی «خطر متوسط»، نارنجی «پرخطر» و رنگ قرمز «خیلی پرخطر» است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شرکت مردم پاوه در مراسمات ختم بسیار نگران کننده است

انتهای پیام/پ