فرهاد برگشت و استقلال را نایب قهرمان لیگ کرد و در روزی که در جام حذفی می‌توانست این تیم را به سکوی قهرمانی برساند مقابل تیم تراکتور کم آورد و استقلال قهرمانی جام حذفی را از دست داد تا محمود فکری که از مدت‌ها قبل اسمش سر زبان‌ها افتاده بود به استقلال بیاید.  شیوه بازی […]

فرهاد برگشت و استقلال را نایب قهرمان لیگ کرد و در روزی که در جام حذفی می‌توانست این تیم را به سکوی قهرمانی برساند مقابل تیم تراکتور کم آورد و استقلال قهرمانی جام حذفی را از دست داد تا محمود فکری که از مدت‌ها قبل اسمش سر زبان‌ها افتاده بود به استقلال بیاید. 

شیوه بازی استقلال در لیگ بیستم اما آن چیزی نبود که مورد پسند هواداران باشد و حتی در روزهایی که استقلال صدرنشین مسابقات لیگ بود، انتقادات زیادی به نحوه کار فکری می‌شد تا جرقه رفتن این مربی از استقلال موقعی خورد که این تیم به سپاهان باخت و صدرنشینی را تحویل رقبا داد. همین جرقه شروع خوبی برای کنار گذاشتن فکری و بازگشت سه باره مجیدی بود. 

سرانجام این اتفاق بعد از بازی با مس افتاد و فرهاد برگشت تا ناکامی‌های فصل پیش خود را جبران کند اما مجیدی می‌داند کارش راحت نیست و در سال ۱۴۰۰ به طور حتم سال سختی را در پیش خواهد داشت و هیچ‌کس نمی‌داند در سال جدید چه چیزی در طالع فرهاد نوشته شده باشد. برای فرهاد لیگ بیستم و پایان خوش آن می‌تواند چیزی شبیه از پیش رو برداشتن بیستون باشد. 

این بار اما برای اینکه قربانی نشود باید به فکر تیشه‌ای باشد که سنگ‌های محکم لیگ را با قدرت بیشتر از پیش رو بردارد. مجیدی با شروع فروردین باید دو بازی سخت با تیم‌های پیکان و نفت آبادان انجام دهد، بازی‌هایی که سه امتیازش برای استقلال حیاتی است و روزهای پایانی فروردین و از ۲۵ همین ماه باید به همراه استقلال وارد بازی‌های آسیایی شود.
 بازی با تیم‌های عربی که اصلاً راحت نیست و کارشناسان گروه استقلال را به گروه مرگ تشبیه کرده‌اند. استقلال اگر بخواهد در این جام نتیجه بگیرد باید از همان اول با فکر برد حریفان وارد بازی‌ها شود.
 البته استقلال برای رسیدن به این مهم نیاز به ابزاری دارد، ابزار هر مربی داشتن بازیکن خوب است اما استقلالی‌ها در فصل نقل و انتقالات اصلاً قوی عمل نکردند. در شرایطی که این تیم به دنبال جذب قاسمی‌نژاد از تیم شهرخودرو است به یکباره در اقدامی عجیب دست به خرید آرمان رمضانی مهاجم تیم پرسپولیس می‌زند که از نظر توانایی به مراتب کمتر از مهاجمان خود استقلال است.

 وقتی این اقدام عجیب‌تر به نظر می‌رسد که این روزها استقلالی‌ها در پست‌هایی که نیاز به خرید بازیکن دارند هیچ اقدامی نکرده‌اند! در چنین شرایطی که استقلال در خریدهای خود دچار اشتباهات بزرگ می‌شود و هنوز نقاط ضعف خود را برطرف نکرده و به زودی پنجره نقل و انتقالات بسته می‌شود این نگرانی در بین هواداران موج می‌زند که چطور فرهاد به همراه تیمش در سه جام قرار است خوش بدرخشد؟ سال برای استقلال با بازی مقابل ماشین‌سازی که تیم قعرنشین است، تمام شده و درست با شروع سال جدید همه گرفتاری‌ها و بازی‌های سخت و با فاصله کم آغاز می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قدوس در مهم‌ترین بازی چمپیونشیپ انگلیس
بازی در شرایط سخت آن هم با فاصله کم می‌تواند آمار مصدومان تیم را بالا ببرد و در روزهای سخت و خاص فرهاد مجیدی دستش خالی می‌ماند و با این نحوه یارگیری نمی‌توان چندان امیدوار بود.

 این شرایط وقتی خودش را بیش از گذشته نشان می‌دهد که تیم رقیب چندین بازیکن بزرگ خریداری می‌کند، ضمن اینکه بهترین گلزن پرسپولیس یعنی آل‌کثیر نیز محرومیتش تمام می‌شود و به بازی‌ها برمی‌گردد. در چنین شرایطی چه آینده‌ای می‌توان برای استقلال و تیم مجیدی متصور شد؟ یعنی مجیدی در سال جدید می‌تواند روزهای سخت را از پیش رو برداشته و به هدفش برسد؟