فرمانده عملیات مقابله با کرونا کلانشهر تهران گفت: ۸۰ مبتلای قطعی به کرونای انگلیسی در تهران به ثبت رسیده، اما این آمار خیلی ارزش ندارد به دلیل اینکه در بسیاری از موارد ویروس جهش یافته ممکن است منجر به تغییر در تزاید بنیه نشود و افراد مبتلا به فرم جدید ویروس جهش یافته باشند. دکتر […]

فرمانده عملیات مقابله با کرونا کلانشهر تهران گفت: ۸۰ مبتلای قطعی به کرونای انگلیسی در تهران به ثبت رسیده، اما این آمار خیلی ارزش ندارد به دلیل اینکه در بسیاری از موارد ویروس جهش یافته ممکن است منجر به تغییر در تزاید بنیه نشود و افراد مبتلا به فرم جدید ویروس جهش یافته باشند.

دکتر علیرضا زالی روز دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا که در استانداری تهران برگزار شد، در گفت و گو یی افزود: تا تست توالی یابی که خیلی هم مورد تایید نیست از مبتلایان به کرونا گرفته نشود ما نمی توانیم اثبات کنیم فردی که به مراکز درمانی مراجعه کرده و تست وی مثبت شده به ویروس کرونا کلاسیک یا جهش یافته مبتلا شده است.

وی ادامه داد: ویروس کرونا انگلیسی در تهران نیز همانند ۲۸ استان دیگر در حال چرخش است و به دلیل قدرت بالای سرایت پذیری این ویروس، حجم جمعیت بالا در تهران، سطح بالای ترددهای درون شهری، افزایش فضای پر ازدحام شهری طبیعتا در تهران امکان افزایش چرخش بالقوه ویروس در روزهای اخیر وجود دارد.

زالی در خصوص میزان مرگ و میر ناشی از ویروس انگلیسی نیز بیان کرد: میزان مرگ و میر کرونایی در دنیا تاکنون به صورت یک عدد قطعی مورد توافق نیست ولی براساس مقالات تایید شده در جهان تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا جهش یافته جدید بیشتر از ویروس کلاسیک است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کرونا برزیلی به کشور وارد شده یا خیر نیز گفت: تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونای برزیلی در کشور مشاهده نشده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف جسد جوان 25 ساله در مسجدسلیمان + عکس