به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سال‌های اخیر، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس‌زدایی بوده که ثمرات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است.  وی اضافه کرد: از جمله […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سال‌های اخیر، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس‌زدایی بوده که ثمرات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است. 

وی اضافه کرد: از جمله اقداماتی که در این مدت در راستای حبس‌زدایی صورت گرفته طرح مجازات جایگزین حبس بوده یعنی فردی که مرتکب جرمی کوچک شده و برای امنیت جامعه هم خطری ندارد، به جای اینکه به زندان برود، به ارائه خدماتی عام‌المنفعه به کار گرفته شود. 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه افزود: زندان رفتن چنین افرادی به علاوه بر اینکه هزینه‌های زیادی را به بیت‌المال وارد می‌کند، زندگی خانواده و فرزندان خود زندانی را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد و انگ خانواده زندانی بودن روی آن‌ها زده می‌شود. 

وی با بیان اینکه طرح مجازات جایگزین حبس معمولا برای زندانیانی اجرای می‌شود که مدت مجازات آن‌ها کمتر از یک‌سال است، گفت: اخیرا هم به همه دستگاه‌های اجرایی استان به‌ویژه ادارات خدمات‌رسان ابلاغ کرده‌ایم که می‌توانند از ظرفیت این زندانیان برای انجام امور خود استفاده کنند. 

کرمی تاکید کرد: در این طرح محکومین به حبس‌های کوتاه مدت در مقابل ضرری که به جامعه وارد کرده‌اند، خدمات رایگان عام‌المنفعه را به مردم ارائه می‌دهند. 

وی افزود: بنابراین از همه نهادهای دولتی می‌خواهیم که در راستای اجرای این طرح همراهی لازم را داشته باشند و از آن استقبال کنند، چراکه این طرح ظرفیتی بسیار خوب برای اجرای فعالیت‌هایشان است.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مرگ مرموز/دستور بازداشت پدر و مادر نوزاد 8 روزه صادر شد