خلیل حیدری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: موافقت عراق با حمل یکسره کالا از ایران از طریق مرز خسروی در ماه‌های گذشته اعلام و به گمرکات استان کرمانشاه ابلاغ شد. وی با بیان اینکه حمل یکسره کالا از مرز خسروی تا عراق تاکنون اجرا نشده است، افزود: گمرکات استان […]

خلیل حیدری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: موافقت عراق با حمل یکسره کالا از ایران از طریق مرز خسروی در ماه‌های گذشته اعلام و به گمرکات استان کرمانشاه ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه حمل یکسره کالا از مرز خسروی تا عراق تاکنون اجرا نشده است، افزود: گمرکات استان کرمانشاه مسئولیت مذاکره و بررسی شرایط برای حمل یکسره کالا تا عراق را نداشته و وزارت راه و شهرسازی متولی آن است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه با بیان اینکه بخشی از اجرای طرح حمل یکسره کالا از مرز خسروی تا عراق برعهده ایران است، گفت: کشور عراق برای انجام این طرح تمایل داشته و وزارت راه و شهرسازی باید برای پیگیری موارد لازم با طرف عراقی مذاکره کند.

وی ادامه داد: تاکنون نامه‌ای رسمی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح حمل یکسره کالا از مرز خسروی تا عراق به گمرکات استان کرمانشاه ابلاغ نشده است.

به گفته حیدری گمرکات استان کرمانشاه آمادگی لازم برای اجرای طرح حمل یکسره کالا از مرز خسروی تا کشور عراق را دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاه ۷روز هوای ناخوش را در سال ۹۹ تجربه کرده است