فریبرز کرمی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به گردنه برف گیر تته در محور پاوه به مریوان اظهار کرد: این محور به دلیل بارش برف سنگین، خطر سقوط بهمن، خطر ریزش کوه و کولاک شدید چهار ماه بسته بود که هم اکنون بازگشایی شده است. وی به جزئیات گردنه […]

فریبرز کرمی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به گردنه برف گیر تته در محور پاوه به مریوان اظهار کرد: این محور به دلیل بارش برف سنگین، خطر سقوط بهمن، خطر ریزش کوه و کولاک شدید چهار ماه بسته بود که هم اکنون بازگشایی شده است.

وی به جزئیات گردنه تته اشاره کرد و افزود: طول گردنه تته ۲۱ کیلومتر است که تنها چهار کیلومتر آن در حوزه استحفاظی استان کردستان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه در مدت بسته بودن گردنه تته مسیرهای جایگزینی برای آن وجود داشت، تصریح کرد: از روستای هجیج، بلبر و بخش هورامان برای تردد از پاوه به مریوان به عنوان مسیر جایگزین گردنه تته استفاده شد.

وی با تاکید بر اینکه بارش سنگین برف تا ارتفاع پنج متر در گردنه تته علت عدم بازگشایی این گردنه بوده است، گفت: برف‌روبی و بازگشایی گردنه تته طی ۱۰ روز بدون وقفه انجام شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اختصاصی/ رمز موفقیت‌های زردپوشان اصفهان؛ زوج رویایی سپاهان