به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی با اشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سال‌های اخیر، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس زدایی بوده که ثمرات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است. وی افزود: از جمله اقداماتی که در این مدت در راستای […]

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی با اشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سال‌های اخیر، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس زدایی بوده که ثمرات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است.

وی افزود: از جمله اقداماتی که در این مدت در راستای حبس زدایی صورت گرفته طرح مجازات جایگزین حبس بوده یعنی فردی که مرتکب جرمی کوچک شده و برای امنیت جامعه هم خطری ندارد، به جای اینکه به زندان برود، به ارائه خدماتی عام المنفعه به کار گرفته شود.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: زندان رفتن چنین افرادی به علاوه بر اینکه هزینه‌های زیادی را به بیت المال وارد می‌کند، زندگی خانواده و فرزندان خود زندانی را هم تحت تأثیر می‌دهد و انگ خانواده زندانی بودن روی آنها زده می‌شود.

کرمی با بیان اینکه طرح مجازات جایگزین حبس معمولاً برای زندانیانی اجرای می‌شود که مدت مجازات آنها کمتر از یکسال است، گفت: اخیراً هم به همه دستگاه‌های اجرایی استان کرمانشاه بویژه ادارات خدمات رسان ابلاغ کرده‌ایم که می‌توانند از ظرفیت این زندانیان برای انجام امور خود استفاده کنند.

وی تاکید کرد: در این طرح محکومین به حبس‌های کوتاه مدت در مقابل ضرری که به جامعه وارد کرده‌اند، خدمات رایگان عام المنفعه را به مردم ارائه می‌دهند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: بنابراین از همه نهادهای دولتی می‌خواهیم که در راستای اجرای این طرح همراهی لازم را داشته باشند و از آن استقبال کنند، چراکه این طرح ظرفیتی بسیار خوب برای اجرای فعالیت‌هایشان است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پروژه سنگنوردی کرمانشاه قابل بهره برداری است