دادستان کرمانشاه؛ دادستان کرمانشاه گفت: زندانیان بی خطر برای اجرای خدمات عام المنفعه رایگان بکار گرفته می‌شوند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ،دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سال‌های اخیر، گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس […]

دادستان کرمانشاه؛

دادستان کرمانشاه گفت: زندانیان بی خطر برای اجرای خدمات عام المنفعه رایگان بکار گرفته می‌شوند.

بکارگیری زندانیان بی خطر برای اجرای خدمات عام المنفعه رایگانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ،دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سال‌های اخیر، گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس زدایی بوده است که ثمرات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است.

شهرام کرمی افزود : از جمله اقداماتی که در این مدت در راستای حبس زدایی صورت گرفته طرح مجازات جایگزین حبس بوده است که بر اساس آن فردی که مرتکب جرمی کوچک شده و برای امنیت جامعه هم خطری ندارد، به جای زندان به ارائه خدمات عام المنفعه خواهد پرداخت.

دادستان کرمانشاه افزود:زندان رفتن این افراد علاوه بر اینکه هزینه های زیادی را به بیت المال وارد می کند، زندگی خانواده و فرزندان آنان  را هم تحت تاثیر می دهد.

کرمی با بیان اینکه طرح مجازات جایگزین حبس معمولا برای زندانیانی اجرا می‌شود که مدت مجازات آن‌ها کمتر از یکسال است، گفت: اخیرا هم به همه دستگاه‌های اجرایی استان بویژه ادارات خدمات رسان ابلاغ کرده ایم که می‌توانند از ظرفیت این زندانیان برای انجام امور خود استفاده کنند.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: در این طرح محکومین به حبس‌های کوتاه مدت ، در مقابل ضرری که به جامعه وارد کرده اند، خدمات رایگان عام المنفعه به مردم ارائه می‌دهند.

وی از همه نهادهای دولتی خواست در راستای اجرای این طرح همراهی لازم را داشته باشند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اولین موکب ایرانی از طریق مرز سومار وارد خاک عراق شد