به گزارش فر نیوز  بهرام فاضلی زاد روز شنبه در جلسه ستاد برگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان با برشمردن اخلاق و سجایای نیک سید سیاوش حسینی، روزنامه نگار فقید و پیشکسوت و عضو هیات رییسه خانه مطبوعات را گرامی داشت. وی در ادامه گفت: براساس اساسنامه از بین اعضایی که عضو سامانه خانه مطبوعات شده‌اند، یک نفر […]

به گزارش فر نیوز  بهرام فاضلی زاد روز شنبه در جلسه ستاد برگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان با برشمردن اخلاق و سجایای نیک سید سیاوش حسینی، روزنامه نگار فقید و پیشکسوت و عضو هیات رییسه خانه مطبوعات را گرامی داشت.

وی در ادامه گفت: براساس اساسنامه از بین اعضایی که عضو سامانه خانه مطبوعات شده‌اند، یک نفر از سرپرستان خبرگزاری‌ها، یک نفر از سرپرستان روزنامه‌های سراسری، ۲ نفر از مدیران مسوول رسانه‌های محلی و سه نفر از بین خبرنگاران برای عضویت در هیات مدیره انتخاب خواهند شد.

فاضلی ادامه داد: این مجمع علاوه بر انتخاب هفت عضو اصلی هیات مدیره، ۲ نفر بازرسی خانه مطبوعات نیز انتخاب خواهند شد.

وی گفت: ما اعلام کرده ایم همیشه حامی خبرنگاران و هنرمندان بوده و خواهیم بود و از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه نیز در ادامه جلسه برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته خبرنگار طی سه سال، برگزاری کلاس‌های آموزشی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه طی چند مرحله به اعضای خانه مطبوعات و مدیران مسوول نشریات محلی استان و حمایت صنفی و حقوقی از اصحاب رسانه را از اقدامات یه سال اخیر خانه مطبوعات استان ذکر کرد.

وحید نیشابوری همچنین تلاش برای ارتقای جایگاه خبرنگاران در سطح استان، پیگیری مطالبات نشریات و رسانه‌ها از دستگاه‌های دولتی و نیمه‌دولتی، پیگیری حمایت‌های مالی از نشریات و خبرنگاران در برنامه‌های مختلف، پیگیری مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران و رفع بسیاری از آنها، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی به مناسبت‌های مختلف با مدیران رسانه و خبرنگاران را از جمله اقدامات انجام شده توسط هیات مدیره خانه مطبوعات کرمانشاه در سه سال گذشته برشمرد.

وی داشتن بیمه و حداقل مدرک لیسانس را از شرایط اصلی عضویت در سامانه خانه مطبوعات عنوان کرد و افزود: در دوره‌های گذشته مشارکت اعضای خانه مطبوعات استان در فرآیند انتخابات، قابل تقدیر بوده و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود انتخابات با حضور حداکثری اعضا و تعداد قابل توجه کاندیداها برگزار شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
معبر کیهانشهر در کرمانشاه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

براساس اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه حدود ۴۰۰ نفر در حوزه رسانه در استان فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۹۷ نفر عضو خانه مطبوعات استان هستند.

  • منبع خبر : ایرنا