بسیاری از طرفداران خوردن سالاد و رژیم‌هایی که در آن از سالاد به میزان زیادی استفاده می‌شود این سوال را مطرح می‌کنند که من میزان زیادی سالاد می‌خورم تا احساس سلامتی کرده و لاغر شوم، اما آیا این کار واقعاً مفید است، پاسخ کارشناسان تغذیه به این سوال، پاسخ کوتاه بله است اما باید در […]

بسیاری از طرفداران خوردن سالاد و رژیم‌هایی که در آن از سالاد به میزان زیادی استفاده می‌شود این سوال را مطرح می‌کنند که من میزان زیادی سالاد می‌خورم تا احساس سلامتی کرده و لاغر شوم، اما آیا این کار واقعاً مفید است، پاسخ کارشناسان تغذیه به این سوال، پاسخ کوتاه بله است اما باید در نظر داشت که خوردن سالاد دارای راه و رسمی است که اگر آن را رعایت کنیم به نتیجه دلخواه خود خواهیم رسید.

بیشتر برگ‌های سالاد حاوی مواد مغذی و ریز مغذی‌های ضروری بدن انسان مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، آب و فیبر هستند، مواد تشکیل دهنده سالاد عمدتاً کالری کمی و حجم بالایی دارند که می‌توانند بشقاب شما را بدون افزودن کالری زیاد، پر کنند. به یاد داشته باشید، یک صد گرم اسفناج حاوی نیمی از کالری یک صد گرم سیب است.

دستورالعمل‌های کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند روزانه پنج قسمت میوه یا سبزیجات بخورید و برگ‌های سالاد قطعاً در این رژیم محاسبه می‌شوند. به خاطر داشته باشید سالاد به عنوان بخشی از رژیم غذایی شما محسوب می‌شود و قرار نیست شما به میزان عادی غذا خورده و سالاد را هم به آن اضافه کنید و انتظار داشته باشید لاغر شوید.

علاوه بر این، حتماً مراقب سس سالاد باشید زیرا این سس‌های خوشمزه می‌توانند میزان کالری را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. تفاوت قابل توجهی بین برگ‌های مختلف مورد استفاده در سالاد وجود دارد. کاهو با حدود ۹۶ درصد آب، ارزش غذایی کمتری دارد کلم گزینه بسیار بهتری برای ترکیب در سالاد است و کلم بروکلی نیز می‌تواند گزینه‌ای ایده آل باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ارزش معاملات بورس کرمانشاه در هفته گذشته به ۲۸۲ میلیارد ریالرسید

اگر می‌توانید برگ‌ها را به جای خام خوردن بپزید، و برای انجام این کار، بهتر است بخاطر حفظ مواد مغذی محلول در آب روش‌هایی نظیر بخارپز کردن، تفت دادن یا حرارت دادن در مایکروفر را به جای جوشاندن در آب امتحان کنید.