فریدون یاوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص وضعیت هوای حال حاضر استان، اظهار داشت: براساس داده‌های استخراجی از ایستگاه ثابت سنجش کیفیت هوای شهرستان‌های قصرشیرین، کنگاور، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، کرمانشاه و پاوه در حالت ناسالم برای گروه‌های حساس است. وی اضافه کرد: اطفال، خردسال، افراد مسن و کسانی که بیماری‌های قلبی […]

فریدون یاوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص وضعیت هوای حال حاضر استان، اظهار داشت: براساس داده‌های استخراجی از ایستگاه ثابت سنجش کیفیت هوای شهرستان‌های قصرشیرین، کنگاور، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، کرمانشاه و پاوه در حالت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی اضافه کرد: اطفال، خردسال، افراد مسن و کسانی که بیماری‌های قلبی عروقی و یا بیماری زمینه‌ای دارند حتما هشدارهای بهداشتی را رعایت کنند و ورزش در هوای آزاد در این شرایط اصلا به صلاح نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه تصریح کرد: براساس تحقیقات سازمان محیط زیست که در کل کشور انجام داده، کرمانشاه جزء استان‌های بوده که کانون‌های مولد گردو خاکی در آن شناسایی نشده و این گرد و غبار‌ها هر چند وقت یکبار به‌عنوان یک مهمان ناخوانده از کشور عراق وارد می‌شود.

براساس اعلام مرکز بهداشت استان، آلودگی هوا شهرستان‌های کرمانشاه، قصرشیرین و کنگاور در وضعیت هشدار قرار داد.

اعلام شاخص کیفی هوای برخی شهرستان‌های استان AQi در ۲۴ ساعت گذشته:

شاخص کیفی شهرستان قصرشیرین AQi با عدد ۱۲۰، بیانگر وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاخص کیفی هوای شهر کرمانشاه AQi با عدد ۱۵۴، بیانگر وضعیت ناسالم است.

شاخص کیفی هوای شهرستان کنگاور AQi عدد ۱۴۵ است که این عدد هم بیانگر وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شهرستان پاوه نیز در حالت ۱۲ساعته با عدد ۱۱۴،بیانگر وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بازگشت پیکر بسیجی شهید «جوهر نوری» پس از ۳۵ سال