به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، بهزاد باباخانی در جلسه بررسی مشکلات قطعه یک سامانه گرمسیری استان کرمانشاه که با حضور فرماندار سرپل‌ذهاب، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای، آب نیرو و تعاونی‌های آبران برگزار شد، اظهار داشت: سامانه گرمسیری خدمت بزرگ نظام به مرزنشینان استان کرمانشاه است. وی با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار هکتار […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، بهزاد باباخانی در جلسه بررسی مشکلات قطعه یک سامانه گرمسیری استان کرمانشاه که با حضور فرماندار سرپل‌ذهاب، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای، آب نیرو و تعاونی‌های آبران برگزار شد، اظهار داشت: سامانه گرمسیری خدمت بزرگ نظام به مرزنشینان استان کرمانشاه است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار هکتار از اراضی قطعه یک سامانه گرمسیری به بهره‌برداری رسیده است، گفت: بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای سامانه انتقال آب گرمسیری هزینه شده است.

مدیرکل اقتصادی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: آبی شدن هر هکتار زمین دیم درآمد کشاورزان را چهار الی پنج برابر افزایش می‌دهد و آبی شدن هر ۲ هکتار زمین دیم یک شغل جدید خلق می‌کند.

وی ادامه داد: ایجاد مراکز خدماتی و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی اولویت بعدی مناطق گرمسیری است و از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دعوت می‌کنیم به این بخش ورود کنند.

گفتنی است، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین طرح آبی گرمسیری کشور در نواحی مرزی غرب کشور سامانه گرمسیری است که مجموع ۵۳ هزار هکتار از اراضی کرمانشاه و ایلام را سیراب می‌کند که از این میزان ۳۴ هزار هکتار در کرمانشاه و ۱۸ هزار و ۳۰۰ هکتار در استان ایلام قرار دارد.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
راز گردش مالی ۳۲۰ میلیارد ریالی کودک ۴ سالهکرمانشاهی