خلیل حیدری با اشاره به تجارت مرزنشینان یا کولبری اظهار کرد: هم اکنون کولبری در ۲ مرز شوشمی و شیخ صله در استان کرمانشاه فعال است‌. وی افزود: مرز تعطیل شده تیله کو در شهرستان سرپل ذهاب دارای مجوز رسمی برای کولبری است، لذا در صورت تداوم سیاست کولبری تلاش برای انجام آن به شکلی […]

خلیل حیدری با اشاره به تجارت مرزنشینان یا کولبری اظهار کرد: هم اکنون کولبری در ۲ مرز شوشمی و شیخ صله در استان کرمانشاه فعال است‌.

وی افزود: مرز تعطیل شده تیله کو در شهرستان سرپل ذهاب دارای مجوز رسمی برای کولبری است، لذا در صورت تداوم سیاست کولبری تلاش برای انجام آن به شکلی دیگر و سامان یافته در مرز تیله کو در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه با اشاره به باز بودن پنج مرز فعال این استان بیان کرد: مرزهای خسروی، پرویزخان، سومار، شوشمی و شیخ صله هم اکنون فعال بوده و صادرات و واردات کالا همچون گذشته انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت صادرات از مرزهای استان کرمانشاه در شرایط مناسبی قرار دارد، گفت: از ابتدای سال واردات قطعات ماشین آلات کارخانجات، مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز واحدهای تولیدی، شمش آلومینیوم و مقدار قابل توجهی لاستیک سواری و حمل و نقل عمومی از طریق مرزهای استان کرمانشاه صورت گرفته است./خبرنگاران

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
انتقال بانوی مصدوم با هلیکوپتر به بیمارستان