مدیرکل انتقال خون استان از کاهش ذخایر خونی در روز‌های پایانی سال خبر داد و گفت: در این ایام به همه‌ی گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های منفی نیاز داریم. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، پژمان صالحی فر اظهار داشت: همه ساله در اسفند ماه به دلیل خانه تکانی و خرید نوروز مراجعه به مرکز […]

مدیرکل انتقال خون استان از کاهش ذخایر خونی در روز‌های پایانی سال خبر داد و گفت: در این ایام به همه‌ی گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های منفی نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، پژمان صالحی فر اظهار داشت: همه ساله در اسفند ماه به دلیل خانه تکانی و خرید کاهش ذخایر خونی کرمانشاه در روز‌های پایانی سالنوروز مراجعه به مرکز انتقال خون کاهش پیدا می‌کند، از طرفی با توجه به تعطیلات نوروزی عمل جراحی با تراکم بیشتری انجام می‌شود و نیاز به فرآورده‌های خونی بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال نیز با شیوع ویروس کرونا مراجعه برای اهداء خون کمتر شده افزود: باید با ذخیره بیش از ۷روز وارد ایام تعطیلات شویم، اما اکنون میزان ذخایر خونی کاهش یافته است.

مدیرکل انتقال خون استان با اشاره به برگزاری پویش‌های متفاوت برای دعوت مردم به اهدای خون گفت: به مناسبت روز شهدا از ۱۰تا۲۲ اسفند پویش اهدا خون در سازمان انتقال خون کرمانشاه برگزار شد که میزبان ایثارگران غیور بودیم، همچنین پویش حیات سبز نیز به مناسبت هفته منابع طبیعی با حضور ۴۵نفر از نیرو‌های منابع طبیعی و شهرداری برگزار شد که در این پویش به یاد اهداءکنندگان، در محوطه مرکز انتقال خون نهال کاشته شد.

صالحی فر همچنین به پویش اهدای خون پرسنل اورژانس در روز‌های ۱۹و۲۰ اسفند ماه اشاره کرد و افزود: به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره دو ورزشکار ارزنده تیم ملی فوتبال کشورمان نیز پویش فوتبالی‌ها از ۸ اسفند تا ۲۵ اسفند برگزار شد که میزبان مربیان و پیشکسوتان ورزشی بودیم.

وی با اشاره به اینکه مرکز انتقال خون کرمانشاه تا پایان هفته جاری به صورت صبح و بعد از ظهر و روز جمعه تا ساعت ۲بعدازظهر دایر است گفت: از یک فرودین ماه نیز همه روزه در دو نوبت صبح و بعدازظهر از ساعت ۸صبح تا ۷بعدازظهر آماده خدمت رسانی به شهروندان هستیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش تصادفات درون شهری در کرمانشاه ارمغان ترددهاینوروزی

مدیرکل انتقال خون استان با بیان اینکه روزانه ۲۰۰واحد خون نیاز داریم، یادآور شد: تا پایان بهمن ماه ۳۹هزار و ۸۸نفر در استان کرمانشاه خون اهدا کرده اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۷درصد کاهش داشته است.