۵۸ نفر از سالمندان مرکز نگهداری «شمیم مهر» در کرمانشاه امروز علیه ویروس کرونا واکسینه شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به آسیب پذیری شدید گروه سنی سالمندان به ویژه سالمندان ساکن در آسایشگاه‌های تحت پوشش بهزیستی در ابتلا به بیماری کووید ۱۹ […]

۵۸ نفر از سالمندان مرکز نگهداری «شمیم مهر» در کرمانشاه امروز علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به آسیب پذیری شدید آغاز واکسیناسیون سالمندان کرمانشاهی علیه ویروس کروناگروه سنی سالمندان به ویژه سالمندان ساکن در آسایشگاه‌های تحت پوشش بهزیستی در ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن، انجام واکسیناسیون برای این قشر منجر به پیشگیری از بیماری و کاهش مرگ و میر می‌شود.

ابراهیم شکیبا افزود: بعد از پرسنل درمان شاغل در بخش‌های کرونا که به عنوان خط مقدم مقابله با این بیماری واکسینه شده اند، اکنون اولویت بعدی برای گروه حساس و آسیب پذیر سالمندان ساکن در مراکز مراقبتی سالمندان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در همین رابطه امروز ۵۸ نفر از سالمندان مرکز نگه داری شمیم مهر علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

دکتر شکیبا اظهار داشت: تعداد پنج آسایشگاه سالمندان با ۲۶۶ سالمند و ۱۱۱ نفر مراقب در شهر کرمانشاه وجود دارد که لازم است یکسری اقدامات و ارزیابی در راستای آمادگی قبل، حین و بعد از تزریق واکسن در این مراکز انجام شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پینگ پنگ بازان ایران به المپیک نرسیدند