دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از انهدام باند بزرگ کلاهبرداری با غصب عناوین دولتی و حکومتی در کرمانشاه خبر داد. وی افزود: این باند با غصب عناوین دولتی و حکومتی مردم را اغوا و به بهانه دریافت وام‌های کم بهره و بلند مدت از آن‌ها مبالغی را دریافت می‌کردند. دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه […]

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از انهدام باند بزرگ کلاهبرداری با غصب عناوین دولتی و حکومتی در کرمانشاه خبر داد.

وی افزود: این باند با غصب عناوین دولتی و حکومتی مردم را اغوا و به بهانه دریافت وام‌های کم بهره و بلند مدت از آن‌ها مبالغی را دریافت می‌کردند.

دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه تاکنون در رابطه با این پرونده هشت نفر دستگیر شده اند و یک نفر هم متواری است، اعلام کرد: این پرونده ۱۲۰ نفر شاکی دارد.

شهرام کرمی با بیان اینکه متهمان این پرونده عناوین اتهامی مختلفی دارند، گفت: علاوه بر اینکه غصب عناوین دولتی و حکومتی مجازات حبس را به دنبال دارد، این متهمان به دلیل اتهامات دیگری همچون معاملات ربوی، کلاهبرداری، حمل و نگهداری سلاح سرد، مشروبات الکلی و … بصورت جدا مجازت خواهند شد.

مدعی العموم استان افزود: پس از دستگیری دیگر متهم، این پرونده تکمیل شده و به دادگاه ارسال می‌شود و با صدور رای نهایی، برای پرداخت مطالبات مالباختگان اقدام خواهد شد.

دادستان کرمانشاه با اشاره به اینکه مردم باید هوشیاری خود را در برابر چنین پیشنهادات اغوا کننده‌ای حفظ کنند، گفت: مردم نسبت به این مسئله حساس باشند که اگر فردی علنی اعلام کرد به دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و انقلابی متصل است، قصد چنین فردی کلاهبرداری و اخاذی است.

وی تاکید کرد: پرونده این کلاهبرداری به صورت قاطع در دستگاه قضایی استان رسیدگی می‌شود و نتایج آن بعد از صدور حکم دادگاه اعلام می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مقام روسیه: ۱۰ شرکت روس به دلیل همکاری با ایران تحریم هستند