با پایان مهلت ثبت نام انتخابات شورا‌های شهر، هزار و ۲۳ داوطلب شامل ۹۱۶ آقا و ۱۰۷ خانم در استان کرمانشاه ثبت نام کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه در خصوص مدرک تحصیلی داوطلبان گفت: از این تعداد داوطلب ۶۰۱ نفر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، ۲۸۳ نفر […]

با پایان مهلت ثبت نام انتخابات شورا‌های شهر، هزار و ۲۳ داوطلب شامل ۹۱۶ آقا و ۱۰۷ خانم در استان کرمانشاه ثبت نام کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه در خصوص مدرک تحصیلی داوطلبان گفت: از این ثبت نام هزار و ۲۳ داوطلب انتخابات شورا‌های شهر در استان کرمانشاهتعداد داوطلب ۶۰۱ نفر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، ۲۸۳ نفر کارشناسی ارشد، ۱۳ نفر دکتری، ۷۸ نفر فوق دیپلم و ۳۰ نفر نیز دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند.

بالایی افزود: ۱۷ درصد از داوطلبان سابقه ایثارگری دارند و ۱۹ درصد ان‌ها نیز سابقه عضویت در شورا را دارند.

وی خاطرنشان کرد: بالاترین تعداد داوطلبان با ۲۰۲ نفر مربوط به شهر کرمانشاه و کمترین تعداد داوطلب نیز با ۸ نفر مربوط به شهر‌های گودین و باینگان است.

دبیر ستاد انتخابات استان رشد سه شاخص جوانگرایی، میزان تحصیلات و حضور زنان را نسبت به دوره‌های قبل مشهود دانست و گفت: در این دوره بیش از ۸۷ درصد داوطلبان لیسانس و بالاتر هستند، ۷۵ درصد داوطلبان زیر ۵۰ سال و حضور زنان در این دوره ۱۰ درصد است.

ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر در استان کرمانشاه از ۲۰ اسفند آغاز و تا پایان روز ۲۶ اسفند نیز ادامه داشت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بخشش قاتل پس از 5 سال با برگزاری آیین «خون صلح» درکرمانشاه