به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ایوب محمودی رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان کرمانشاه گفت : طی یکسال گشته بسیاری از مسابقات، اردوها و همایش های رشته های ورزشی مختلف از جمله دوچرخه سواری تعطیل شد و نتوانستیم به مانند گذشته فعالیت گسترده ای داشته باشیم. او گفت : تلاش کردیم تا تهدید […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ایوب محمودی رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان کرمانشاه گفت : طی یکسال گشته بسیاری از مسابقات، اردوها و همایش های رشته های ورزشی مختلف از جمله دوچرخه سواری تعطیل شد و نتوانستیم به مانند گذشته فعالیت گسترده ای داشته باشیم.

او گفت : تلاش کردیم تا تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنیم و در این مدت توسعه و تقویت زیرساخت های دوچرخه سواری کرمانشاه را در دستورکار قرار دهیم که خوشبختانه نتایج خوبی هم گرفتیم.

رئیس هیات دوچرخه سواری کرمانشاه جدی شدن احداث سه پیست دوچرخه سواری را از جمله این اقدامات دانست و افزود: اجرای پیست چند منظوره در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد با اعتبار دو میلیارد تومان، احداث مسیر کوهستان در سراب قنبر و یک مسیر کوهستان دیگر در چالابه را در برنامه قرار داده ایم و اهتمام داریم که هرچه سریعتر آنها را اجرایی کنیم.

او با اشاره به مشکلات مالی که هیات دوچرخه سواری کرمانشاه طی سالهای اخیر با آن دست و پنجه نرم کرده، افزود: در این راستا، کمیته اقتصادی که در حال حاضر در بسیاری از هیات های ورزشی به آن توجه نمی شود را در هیات دوچرخه سواری کرمانشاه راه اندازی کردیم تا بتوانیم از ظرفیت بخش خصوصی استان برای کمک به این رشته استفاده کنیم که تاکنون شرکت سپهر آسانسور را پای کار آورده ایم.

محمودی که حدود دو ماهی است ریاست هیات دوچرخه سواری کرمانشاه را برعهده گرفته و پیش از آن در سمت دبیری هیات فعالیت می کرد، ادامه داد: برای رشد هرچه بیشتر هیات بحث آموزش را بصورت جدی در دستور کار قرار دادیم و برای تحقق این هدف در کنار تقویم آموزشی فدراسیون، تقویم آموزشی داخل استان را هم تدوین کردیم تا با برگزاری دوره های مربیگری، داوری و کارگاه های دانش افزایی سطح علمی و دانش مربیان و داوران این رشته را در استان بالا ببریم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
وعده جذاب ستاره پرسپولیس به هواداران

او با بیان اینکه دوچرخه سواری کرمانشاه علیرغم شیوع بیماری کرونا طی یکسال اخیر روند قابل قبولی را طی کرده، گفت: در این مدت سه دوچرخه سوار کرمانشاهی، پارسا شفیعی، رامین اکبری و علیرضا شیری به اردوی تیم ملی سرعت دعوت شدند تا سال آینده به مسابقات آسیایی قزاقستان اعزام شوند. همچنین احمد جباری نیز در رشته تریال چندین سالی است که عضو تیم ملی ایران است.

رئیس هیات دوچرخه سواری کرمانشاه در ادامه از برنامه ریزی این هیات برای ارتقاء سطح دوچرخه سواری کرمانشاه خبر داد و گفت: در این راستا، تعامل هرچه بیشتر با فدراسیون را آغاز کردیم و توانستیم با استفاده از این رویکرد میزبانی سه مسابقه مهم کشوری را برای سال آینده بگیریم.

او به غفلتی که طی سالهای گذشته نسبت به توجه به دوچرخه سواری در شهرستانها شده هم اشاره ای داشت و افزود: متاسفانه تاکنون نگاه به دوچرخه سواری در استان معطوف به خود شهر کرمانشاه بوده و کمتر به شهرستان ا توجه شده است، بنابراین برای فعال کردن دوچرخه سواری شهرستانها طی ماه های آینده تورهای منطقه ای را در شهرستان های مختلف استان برگزار خواهیم کرد.

محمودی در ادامه به رویکرد هیات دوچرخه سواری کرمانشاه در بحث استعدادیابی نیز اشاره کرد و گفت: بنا داریم برای پشتوانه سازی قهرمانانی که اکنون در دوچرخه سواری کرمانشاه داریم و توجه به بحث قهرمان پروری، در آینده ای نزدیک در همه شهرستان ها برنامه استعدادیابی ها را اجرا کنیم .

انتهای پیام/د