به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت : یک باند بزرگ کلاهبرداری توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در کرمانشاه متلاشی شد و اکثر اعضای آن دستگیر شدند. او گفت : این باند با غصب عناوین دولتی و حکومتی، مردم را اغوا و به […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت : یک باند بزرگ کلاهبرداری توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در کرمانشاه متلاشی شد و اکثر اعضای آن دستگیر شدند.

او گفت : این باند با غصب عناوین دولتی و حکومتی، مردم را اغوا و به بهانه دریافت وام‌های کم‌بهره و بلندمدت از آن‌ها مبالغی را دریافت کرده و در پاره‌ای از موارد با استفاده از سلاح گرم اقدام به تهدید مردم می‌کردند.

دادستان کرمانشاه با اعلام اینکه تاکنون در رابطه با این پرونده هشت نفر دستگیر شده‌اند و یک نفر هم متواری است، افزود: این پرونده ۱۲۰ شاکی دارد.

او با بیان اینکه متهمین این پرونده عناوین اتهامی مختلفی دارند، افزود: علاوه بر اینکه غصب عناوین دولتی و حکومتی مجازات حبس را به دنبال دارد، این متهمین به دلیل اتهامات دیگری همچون معاملات ربوی، کلاهبرداری، حمل و نگهداری سلاح سرد، مشروبات الکلی و… بصورت جدا مجازت خواهند شد.

کرمی ادامه داد: پس از دستگیری دیگر متهم، این پرونده تکمیل شده و به دادگاه ارسال می‌شود و با صدور رای نهایی، برای پرداخت مطالبات مالباختگان اقدام می‌شود.

دادستان کرمانشاه از مردم خواست تا هوشیاری خود را در برابر چنین پیشنهادات اغوا کننده‌ای حفظ کنند و گفت: مردم نسبت به این مسئله حساس باشند که اگر فردی علنا اعلام کرد به دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و انقلابی متصل است، قصدش کلاهبرداری و اخاذی است.

او گفت: پرونده این کلاهبرداری به صورت قاطع در دستگاه قضایی استان رسیدگی می‌شود و نتایج آن بعد از صدور حکم دادگاه اعلام می‌شود .

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سخنگوی نیروهای مسلح: پاسخ قاطعانه ای به عوامل حمله به کشتی ایران در دریای سرخ می دهیم

انتهای پیام/د