به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سلمان کریمی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: با توجه به غیرقانونی بودن سقوط سه تیم از هر گروه در رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور و نبود مستندات قانونی برای این عمل سازمان لیگ در آن سال، باشگاه راهیان کرمانشاه از فدراسیون فوتبال شکایتی را […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سلمان کریمی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: با توجه به غیرقانونی بودن سقوط سه تیم از هر گروه در رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور و نبود مستندات قانونی برای این عمل سازمان لیگ در آن سال، باشگاه راهیان کرمانشاه از فدراسیون فوتبال شکایتی را تنظیم و تسلیم مراجع قضایی کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس جلسات مکرر دادگاه و حضور نمایندگان فدراسیون فوتبال، حکم بر کافی نبودن مستندات سازمان لیگ و بازگشت راهیان به لیگ دسته یک کشور صادر شد، باتوجه به اعتراض نماینده حقوقی فدراسیون، رای به دادگاه تجدیدنظر رفت و در آن دادگاه نیز رای به نفع راهیان ثبت شد.

مدیرعامل باشگاه فوتبال راهیان کرمانشاه با توجه به آخرین حکم صادر شده به نفع این باشگاه، گفت: در آخرین مرحله اعتراض مسئولین سازمان لیگ، رای دادگاه به دیوان عالی کشور رفته و این مرجع قضاوت نیز که عالی‌ترین نهاد در این خصوص است مستندات فدراسیون فوتبال برای کاهش سه تیم از هر گروه در آن سال را قانونی ندانسته و رای به نفع راهیان کرمانشاه صادر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مستندات و مسائل مطرح شده در خصوص تبدیل دو گروه مسابقات به یک گروه در لیگ دسته یک در سال ۹۳ بسیار پیچیده است اما به صورت خلاصه، سازمان لیگ و هیأت رئیسه فدراسیون باید قبل از شروع مسابقات با تشکیل جلسه و مصوبه قابل استناد این مساله را تصویب و به صورت قانونی و مکتوب به تیم‌ها اعلام می‌کردند اما در آن سال تنها به اعلام شک و ظن‌های در فضای رسانه‌ای کشور اکتفا کردند و همین موضوع مستندات آن‌ها را از نظر مراجع قضایی کافی دانسته نشده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
1000 شغل در پارک علم و فناوری کرمانشاه ایجاد می‌شود

کریمی یادآور شد: آن سال ما با تفاضل گل به در جمع تیم‌های سقوط کننده پیوستیم و اگر حکم قطعی هیأت رئیسه سازمان لیگ قبل از آغاز مسابقات وجود داشت قطعا با تلاش بیشتر برای جلوگیری از این مشکل از هفته‌های ابتدای برنامه‌ریزی می‌کردیم.

*هیچ چیز مانند سابق نیست

مدیرعامل باشگاه راهیان کرمانشاه گفت: برنامه‌ریزی ما برای حضور در مسابقات لیگ دسته یک کشور در سال ۱۴۰۰ است، اما دیگر هیچ چیز مثل سال‌های ۹۳ و ۹۴ نیست چرا که در آن سال‌ها با توجه وضعیت تورم و تعداد تیم‌های شرکت کننده در هر رده می‌توانستیم با هزینه کمتر از ۱۰ میلیارد تومان در مسابقات حاضر شویم اما این هزینه در شرایط فعلی به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: مسئولین استان بارها در رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که از حضور در لیگ دسته یک کشور حمایت می‌کنند، اکنون این شرایط فراهم شده، امیدواریم این عزیزان در این راستا کمک کنند، چرا که تامین مخارج حضور در لیگ دسته یک از عهده یک نفر و یا یک شرکت واقعا خارج است.

کریمی با اشاره به زیرساخت‌های مورد نیاز حضور در لیگ دسته یک کشور، اضافه کرد: در سال‌های دور باشگاه راهیان از چمن مجموعه کارگران استفاده می‌کرد و یک کمپ استراحتی کامل برای مدیریت تیم خود در این مجموعه احداث کرده بود، تامین زیرساخت‌های مورد نیاز برای حضور در دسته یک فوتبال کشور نیازمند حمایت مسئولین ورزش استان و شخص اول استان است، چرا که اگر برخواهیم در سطح دسته یک فوتبال کشور میزبانی کنیم باید یک ورزشگاه استاندارد در اختیار داشته باشیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تأثیر سیب در پیشگیری از ابتلاء به سرطان

وی در پاسخ به این سئوال که سیاست‌های باشگاه در بحث جذب و تربیت بازیکن چگونه خواهد بود، گفت: صادقانه باید گفت که در استان کرمانشاه بازیکنان زیادی که توانایی حضور در دسته یک فوتبال کشور را داشته باشند وجود ندارد، اما با توجه به قیمت‌های مطرح شده برای خرید بازیکن در دسته یک، نیاز به بازیکن‌سازی و تربیت بازیکنان مستعد یک نیاز مبرم و انکارناپذیر است و ما نیز سعی می‌کنیم با استعدادیابی و احداث مدارس فوتبال این زمینه را فراهم کنیم.

مدیرعامل باشگاه راهیان کرمانشاه در تشریح برنامه‌های این باشگاه در بخش بانوان و سایر رشته‌های ورزشی نیز، خاطرنشان کرد: باشگاه راهیان توان حضور در رشته‌های مختلف ورزشی و حمایت از بخش بانوان را دارد اما این امر نیازمند حمایت مسلم و قاطع مسئولین استان از این باشگاه است، ورزش بانوان یک مساله کاملا مغفول است و ورود به آن نیازمند حمایت مناسب است.

*در مسابقات ۱۴۰۰ شرکت خواهیم کرد

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تصمیم قطعی دستگاه قضا، در مسابقات لیگ دسته یک‌سال ۱۴۰۰ شرکت خواهیم کرد و تامین شرایط حضور در این مسابقات نیز بر عهده سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است و این نهاد می‌تواند با برنامه‌ریزی لازم به هر شکلی که به نفع فوتبال کشور است این شرایط را فراهم کند.

کریمی ادامه داد: با توجه به رای دادگاه در صورت عدم تامین این شرایط، فدراسیون فوتبال باید مبلغی را هر ساله به باشگاه راهیان پرداخت کند و بعید به‌نظر می‌رسد که در مسابقات لیگ دسته یک در سال ۱۴۰۰ حاضر نباشیم.

انتهای پیام/پ

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
وقتی زندگی خوب پیش نمی رود ، هشت نکته مهم