ابراهیم شکیبا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه   اظهار داشت: یک مرد در شهرستان قصرشیرین شناسایی شده و فرد اکنون به شهر خود یعنی اهواز بازگشته است. وی با بیان اینکه یک مرد دیگر در گیلانغرب در مورد تماس بیمار قبلی شناسایی شد عنوان کرد: یک مرد در شهرستان صحنه شناسایی شد که […]

ابراهیم شکیبا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه   اظهار داشت: یک مرد در شهرستان قصرشیرین شناسایی شده و فرد اکنون به شهر خود یعنی اهواز بازگشته است.

وی با بیان اینکه یک مرد دیگر در گیلانغرب در مورد تماس بیمار قبلی شناسایی شد عنوان کرد: یک مرد در شهرستان صحنه شناسایی شد که سابقه سفر به مناطق آلوده خوزستان دارد. 

شکیبا با اشاره به اینکه مرد و یک زن دیگر نیز در شهر کرمانشاه شناسایی شدند گفت: با این حساب جمع موارد مبتلا به کرونای انگلیسی در استان به ۳۳ نفر رسید.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از آغاز واکسیناسیون سالمندان علیه کرونا در استان خبر داد و افزود: با توجه به آسیب پذیری شدید گروه سنی سالمندان به ویژه سالمندان ساکن در آسایشگاه های تحت پوشش بهزیستی در ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن، انجام واکسیناسیون برای آنان منجر به پیشگیری از بیماری و کاهش مرگ و میر می‌شود.

وی عنوان کرد: بعد از پرسنل درمان در بخش‌های کرونا که به عنوان خط مقدم مقابله با این بیماری واکسینه شده‌اند اکنون اولویت بعدی برای گروه حساس و آسیب‌پذیر سالمندان ساکن در مراکز مراقبتی سالمندان در نظر گرفته شده است.

شکیبا گفت: کمیته هماهنگی استانی واکسیناسیون کووید ۱۹ برگزار و با توجه به واکسن مورد نیاز برای ایمن سازی سالمندان و پرسنل مراکز توانبخشی و مراقبتی در مقابل کووید ۱۹، امکانات و تجهیزات و ملزومات مورد نیاز طبق دستورالعمل مهیا شد.

وی افزود: تعداد پنج آسایشگاه سالمندان با ۲۶۶ سالمند و ۱۱۱ نفر مراقب سالمندان در شهر کرمانشاه وجود دارد و لازم است یکسری اقدامات و ارزیابی در راستای آمادگی لازم قبل، حین و بعد از تزریق واکسن در این مراکز انجام شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ترس کاپیتان ایتالیایی از ستاره پرسپولیسی+ جزئیات

انتهای پیام/۸۳۲/ح