بهرام درویشی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بارندگی‌های اخیر در استان کرمانشاه اظهار کرد: حجم مخزن سد شیان در شهرستان اسلام آبادغرب حدود هفت میلیون متر مکعب بوده که برای اولین بار در سال آبی جاری سرریز شد. وی با اشاره به اینکه در سال آبی جاری از مجموع ۱۲ […]

بهرام درویشی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بارندگی‌های اخیر در استان کرمانشاه اظهار کرد: حجم مخزن سد شیان در شهرستان اسلام آبادغرب حدود هفت میلیون متر مکعب بوده که برای اولین بار در سال آبی جاری سرریز شد.

وی با اشاره به اینکه در سال آبی جاری از مجموع ۱۲ سد موجود در استان کرمانشاه تاکنون ۲ سد سر ریز شده است، افزود: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در فروردین ماه سال آینده بارندگی‌های مناسبی در استان کرمانشاه به رخ می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه حجم ذخیره آب در پشت سدهای این استان را یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: تاکنون ۹۱۵ میلیون متر مکعب معادل ۶۸ درصد از ظرفیت حجم مخزن ۱۲ سد موجود در استان کرمانشاه آب ذخیره شده است.

کاهش هفت درصدی حجم آب ذخیره شده در سدهای کرمانشاه

درویشی ادامه داد: درصد پرشدگی آب در پشت سدهای استان کرمانشاه در سال آبی گذشته ۷۵ درصد بوده که امسال این رقم به دلیل کاهش بارندگی‌ها در مقایسه با سال گذشته هفت درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: با همراهی مردم در کنار مدیریت خوب سدهای استان کرمانشاه، علاوه بر تأمین آب برای بهره برداران پایین دست این سدها، استان کرمانشاه با مشکل حادی برای تأمین آب در فصل تابستان مواجه نخواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
طرح‌های گلخانه‌ای با حضور وزیر کشاورزی در کرمانشاه افتتاحشد