پژمان صالحی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص آخرین وضعیت اهدای خون در استان، اظهار داشت: اهدای خون یک نیاز همیشگی است چون امکان ذخیره‌سازی طولانی مدت خون و فرآورده‌های آن وجود ندارد. وی ادامه داد: فرآورده پلاکت را بیشتر از سه روز نمی‌توان نگهداری کرد بر این اساس همیشه نیاز […]

پژمان صالحی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص آخرین وضعیت اهدای خون در استان، اظهار داشت: اهدای خون یک نیاز همیشگی است چون امکان ذخیره‌سازی طولانی مدت خون و فرآورده‌های آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: فرآورده پلاکت را بیشتر از سه روز نمی‌توان نگهداری کرد بر این اساس همیشه نیاز به حضور اهدا کننده وجود دارد، هر چند نیازمند تمامی گروه‌های خونی هستیم، اما الان در استان با کاهش ذخیره گروه‌های خونی منفی مواجه شده‌ایم و ذخایر آن‌ها به پایین‌ترین حد ممکن رسیده است.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه تصریح کرد: از کسانی که دارای گروه خونی منفی هستند و شرایط اهدای خون را دارند، درخواست داریم برای اهدای خون به مراکز اهدای خون مراجعه کنند تا بتوانیم ماه‌های پایانی سال را به خوبی پشت سر بگذرانیم.

وی همچنین از بهبودیافتگان بیماری کرونا خواست برای درمان بیماران کرونایی پلاسمای خود را اهدا کنند و گفت: اهدا کنندگان می‌توانند از طریق سامانه نوبت‌دهی اینترنتی زمان و مکان خود را برای اهدای خون انتخاب کنند.

صالحی‌فر فعالیت مرکز انتقال خون کرمانشاه را هر روز از ساعت هشت تا ۱۹ اعلام کرد و گفت: امیدواریم شهروندان مراکز انتقال خون را فراموش نکنند چون ماهیت وجودی این مراکز به وجود اهدا کنندگان است و هر روز تعداد زیادی از بیماران نیازمند خون و چشم به راه اهدا کنندگان هستند.

انتهای پیام/پ/ح


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رای آوردن منطقه آزاد قصرشیرین در کمیسیون فرعی