ایسنا/کرمانشاه معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان کرمانشاه از تحویل ۶۹۳ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش این نهاد در استان طی امسال خبر داد. زهره شریفی در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات صورت گرفته برای تامین مسکن خانوارهای مددجوی دارای دو معلول گفت: در این زمینه سال ۱۳۹۴ تفاهم نامه ای […]

ایسنا/کرمانشاه معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان کرمانشاه از تحویل ۶۹۳ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش این نهاد در استان طی امسال خبر داد.

زهره شریفی در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات صورت گرفته برای تامین مسکن خانوارهای مددجوی دارای دو معلول گفت: در این زمینه سال ۱۳۹۴ تفاهم نامه ای میان سازمان بهزیستی و چندین دستگاه منعقد شد و بر این اساس سهمیه استان ۷۴ واحد روستایی و ۱۶۴ واحد شهری برای خانوارهای مددجوی دارای دو معلول تعیین شد.

وی افزود: در سالهای بعد توانستیم این سهمیه را افزایش داده و به ۱۶۲ واحد روستایی و ۲۶۰ واحد شهری برسانیم.

شریفی گفت: خوشبختانه تا به امروز از ۱۶۲ واحد روستایی، ۱۵۷ واحد آن واگذار شده و از ۲۶۰ واحد شهری نیز تاکنون کار ساخت و واگذاری ۱۷۴ واحد انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت این واحدها در سال جاری برای هر واحد روستایی ۸۵ میلیون تومان و برای هر واحد شهری ۱۴۰ میلیون تومان بصورت بلاعوض پرداخت شده است.

معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه هنوز برخی خانوارهای مددجوی دارای دو معلول برای تامین مسکن در صف پشت نوبتی ها قرار دارند، گفت: هم اکنون ۲۰۰ خانوار مددجوی شهری و ۱۵ خانوار مددجوی روستایی در استان شناسایی شده که پشت نوبتی هستند و با توجه به اینکه تفاهم نامه ذکر شده پایان امسال به اتمام می رسد، درسال جدید تفاهم نامه های جدید با مبالغ بهتر بسته خواهد شد و برای این خانوارها نیز تامین مسکن صورت خواهد گرفت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
به کارگیری زندانیان بی‌خطر برای اجرای خدمات عام‌المنفعهرایگان

شریفی خاطرنشان کرد: در مجموع امسال تعهد واگذاری ۱۲۰ واحد مسکونی برای مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی را داشتیم که خوشبختانه تا پایان سال ۶۹۳ واحد را تحویل دادیم. این میزان عملکرد تحقق ۵۷۸ درصدی برنامه های امسال بهزیستی استان در بحث تامین مسکن مددجویان را نشان می‌دهد.

امسال ۳۰۰۰ “شغل” ایجاد کردیم/ کمک ۴۱۸ میلیاردی خیران کرمانشاهی به بهزیستی

این مسئول در ادامه تعهد اشتغال بهزیستی استان را هم در سال جاری ۲۳۳۲ مورد عنوان کرد وافزود: خوشبختانه امسال توانسته ایم سه هزار مورد ایجاد اشتغال داشته باشیم.

شریفی اشاره ای هم به کمک های مردمی در سال جاری داشت و افزود: خوشبختانه رقم مشارکت های مردمی در بحث نقدی، غیرنقدی و خدماتی ۴۱۸ میلیارد ریال بوده که این میزان نسبت به سال گذشته ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از این مبالغ در پویش های برگزار شده در سال جاری از جمله پویش ایران همدل، ماه مهربانی، پویش دهه ولایت، اجرای دو مرحله پویش تامین مواد شوینده و پویش پازل همدلی جمع آوری شده است.

شریفی گفت: پویش “عیدانه” هم در نوروز امسال در حال برگزاری است که تا ۱۳ فروردین ماه ادامه دارد و امیدواریم خیرین مانند همیشه ما در اجرای این پویش یاری کنند.

معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان کرمانشاه به کمک های بهزیستی به مردم زلزله زده سی سخت هم اشاره کرد وافزود: تاکنون یک میلیارد و ۱۶۲ میلیون ریال کمک های غیرنقدی به منظور حمایت از مددجویان زلزله زده سی سخت ارسال شده و حساب مشارکت های مردمی بهزیستی استان هم تا نیمه اسفند ماه به همین موضوع اختصاص یافته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرونایی در پرسپولیس وجود ندارد

انتهای پیام