به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه ، هدف از ایجاد شوراها خدمت به مردم و تسهیل و تسریع در امور آنها است. شوراها به‌صورت کلان حلقه میانه‌ای هستند که باید مردم و خواسته‌های مردم را به تصمیم‌گیری‌های مدیران شهری و دولت در مقام اجرایی و حتی مجلس در مقام قانونگذاری پیوند دهند، مطالبات مردم را خواستار شوند […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه ، هدف از ایجاد شوراها خدمت به مردم و تسهیل و تسریع در امور آنها است.

شوراها به‌صورت کلان حلقه میانه‌ای هستند که باید مردم و خواسته‌های مردم را به تصمیم‌گیری‌های مدیران شهری و دولت در مقام اجرایی و حتی مجلس در مقام قانونگذاری پیوند دهند، مطالبات مردم را خواستار شوند و پیگیری کنند که دستیابی به چنین هدفی وقتی انجام خواهد شد که جایگاه شوراها به عنوان کانون‌های منتخب مردمی به بالندگی و استحکام برسد.

مطابق قانون، بخشی از وظایف نمایندگان مردم در شورای شهر از طریق تشکیل کمسیون‌های تخصصی مثل کمیسیون شهرسازی ــ معماری، کمیسیون عمران و حمل و نقل، کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون فرهنگی ــ اجتماعی و غیره انجام می‌شود که تمام وظایف سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارتی شوراها از طریق کمیسیون‌های تخصصی رقم می‌خورد.

در این دوره از انتخابات شورای شهر یک‌هزار و ۱۰۷ داوطلب در سطح استان ثبت‌نام کرده‌اند که ۹۹۱ نفر از این تعداد مرد و ۱۱۶ نفر زن هستند.

 بیشترین آمار ثبت‌نام کنندگان مربوط به شهر کرمانشاه با ۲۲۵ داوطلب و کمترین مربوط به شهر گودین با هشت داوطلب است.

۶۳۰ نفر از ثبت‌نام کنندگان دارای مدرک تحصیلی لیسانس، ۲۹۹ نفر فوق لیسانس، ۱۴ نفر دکتری، ۸۳ نفر فوق دیپلم و ۳۲ نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند.

انتهای پیام/ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
واکنش مقام معظم رهبری به فایل صوتی ظریف + فیلم