ایسنا/کرمانشاه مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه از ارائه بیش از پنج میلیون نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در استان طی امسال خبر داد. یاور محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از اول امسال دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت در قالب یازده هزار و ۴۰۰ نفر دوره آموزش در […]

ایسنا/کرمانشاه مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه از ارائه بیش از پنج میلیون نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در استان طی امسال خبر داد.

یاور محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از اول امسال دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت در قالب یازده هزار و ۴۰۰ نفر دوره آموزش در مراکز دولتی فنی و حرفه ای استان به متقاضیان ارائه شده است.

محمدی اضافه کرد: امسال همچنین دو میلیون و ۶۵۰ هزار نفر ساعت آموزش در آموزشگاه‌های آزاد بخش خصوصی به متقاضیان ارائه شده است.

محمدی افزود: این میزان آموزش مهارتی در حالی ارائه شده که شیوع کرونا و تعطیلی مراکز دولتی و غیردولتی به ویژه در ماه‌های ابتدایی سال اثر سوء بر ارائه آموزش‌های مهارتی داشته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه در استان ۱۸ مرکز دولتی ثابت فنی و حرفه‌ای فعال است، گفت: پنج مرکز آن در شهر کرمانشاه و مابقی در دیگر شهرستان‌ها فعال هستند.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر۲۰۶  آموزشگاه آزاد بخش خصوصی در چهار حوزه خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر در استان فعال است که در  ۳۱ رشته و ۲۲۸ حرفه آموزشی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فعالیت می کنند.

محمدی با تاکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی می توانند شانس دسترسی به اشتغال جوانان بیکار را بالا ببرد، افزود: آموزش‌های مهارتی شایستگی‌های فرد را برای جذب و یا حفظ بازار کار بالا می‌برد.

این مسئول از افراد خواست تا به آموزش های مهارتی توجه ویژه داشته باشند و از این آموزش‌ها برای بالا بردن توانمندی‌های خود استفاده کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
لیگ قهرمانان آسیا| شکست فولاد با درخشش دروازه‌بان النصر/ اشتباهات مدافعان تیم نکونام را زمین گیر کرد

انتهای پیام