استاندار کرمانشاه در پیامی به مناسبت آغاز سال نو گفت: کرمانشاه با همراهی، همدلی و مشارکت مردم و مسئولان در مسیر توسعه، شکوفایی و صنعتی شدن قرار گرفته و برای تداوم این مسیر باید تلاشی دوچندان و کوششی مستمر در سال ۱۴۰۰ داشته باشیم.   ای تغییر دهنده دل‌ها و دیده‏‌ها؛‌ای مدبر شب و روز؛‌ای […]

استاندار کرمانشاه در پیامی به مناسبت آغاز سال نو گفت: کرمانشاه با همراهی، همدلی و مشارکت مردم و مسئولان در مسیر توسعه، شکوفایی و صنعتی شدن قرار گرفته و برای تداوم این مسیر باید تلاشی دوچندان و کوششی مستمر در سال ۱۴۰۰ داشته باشیم.

 

ای تغییر دهنده دل‌ها و دیده‏‌ها؛‌ای مدبر شب و روز؛‌ای گرداننده سال و حالت‌ها؛ بگردان حال ما را به نیکوترین حال.

عید فرخنده و خجسته نوروز را به محضر مردم شریف، مومن، خونگرم و با اصالت استان کرمانشاه و به ویژه خانواده‌های معظم و معزز پیام نوروزی استاندار کرمانشاه به مناسبت آغاز سال نوشهدا، جانبازان و ایثارگران تبریک، تهنیت و شادباش عرض می‌نمایم و در این لحظات آغازین سال نو ارج می‌نهم ایثار و تلاش جهادگران و مدافعان سلامت و همه عزیزانی که در حال حاضر خالصانه و دلسوزانه مشغول خدمتگزاری به مردم در بخش‌های مختلف هستند.

درطلیعه بهار و نوروز پیروز امسال که با شعبان المعظم ماه برکت، رحمت و مغفرت مصادف شده است، برای مردم عزیز سرزمین مهربانان، کرمانشاه سرافراز، چهره زیبا و سینه ستبر ایران اسلامی و عموم هموطنان آرزوی سلامتی و تندرستی دارم. در سالی که گذشت شاهد لحظه‌های بسیار سختی به دلیل شیوع بیماری کرونا بودیم، عزیزانی را از دست دادیم (نزدیک به ۱۵۰۰ نفر) که به همه خانواده‌های ایشان تسلیت عرض می‌کنم و یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت را به عنوان الگو‌های فداکاری، ایثار و رشادت گرامی می‌داریم، مدافعان سلامت جلوه‌های ایثار را در سال گذشته تکرار کردند، صحنه‌هایی که برگرفته از انسان دوستی و از خودگذشتگی بود و بی شک در تاریخ این سرزمین ماندگار شد. به خانواده‌های صبور و فداکار این عزیزان و فرزندانشان نیز سال نو را ویژه تبریک می‌گویم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۱۰ واحد صنفی در دالاهو پلمب شد

ظرفیت‌های ثروت آفرینی در کرمانشاه و قرار گرفتن در ریل توسعه

امروز استان کرمانشاه با قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بی نظیر در ریل و مسیر توسعه قرار گرفته است. در چهارمین سال خدمت به مردم شریف این دیار با افتخار اعلام می‌کنم که با همدلی و مشارکت از بحران هایی، چون زلزله و سیل عبورکردیم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب تهدید به فرصتی برای شکوفایی و بالندگی استان تبدیل شد. ظرفیت‌های ثروت آفرینی را شناسایی و با تسهیل کسب و کار زمینه جذب سرمایه¬گذاری در استان را نیز فراهم کردیم. هرچند صنعتی شدن و پویایی اقتصاد به دلیل عقب ماندگی‌های گذشته و جدال با نرخ بیکاری بالا کار سخت و دشواری بود، اما بر اساس اسناد توسعه‌ای و با پیگیری و سخت کوشی تمامی مسئولان و همکاری مردم و اقشارمختلف نرخ بیکاری به میانگین کشور نزدیک و حتی به پایین‌ترین حد در ۱۰ سال گذشته رسید که بی شک تداوم این مسیر نیازمند تلاش بیشتر و همراهی مطلوب همه آحاد مردم است زیرا اعتقاد و باور داریم توسعه درون زا است و با امید و گام‌های استوار همدل و همراه برای کرمانشاه عزیز قدم برخواهیم داشت.

تداوم کاهش نرخ بیکاری / در بحران‌ها هم متوقف نشدیم

این تحولات مثبت با توجه ویژه دولت سبب کاهش چشمگیر نرخ بیکاری و افزایش امید در جامعه شد به گونه‌ای که درپاییز ۹۶ این نرخ ۲۵.۸ درصد بود و در پاییز ۹۹ به ۱۲.۴ رسید، به این معنا که با تداوم این روند کرمانشاه افق روشنی پیش روی دارد و می‌تواند از بحران بیکاری انباشه شده از سالیان متوالی خارج شود، اما همت و اهتمام جدی و همگانی می‌خواهد، پس همه پای کار بیایند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بیش از ۶۰۰ دُز واکسن کرونا وارد کرمانشاه شد

کرمانشاه در مسیر صنعتی شدن

جذب سرمایه گذاری خارجی، احیای واحد‌های راکد و مهمتر از همه سرمایه گذاری‌های عظیم و کلان در حوزه نفت و گاز با احداث پتروشیمی‌ها و تکمیل زنجیره ارزش با نگاه توسعه متوازن سبب می‌شود کرمانشاه در آینده به قطب سوم پتروشیمی کشور تبدیل شود و علاوه بر حل مشکلات بیکاری به یکی از استان‌های جذاب و امن برای سرمایه گذاری تبدیل می‌شود و درواقع اشتغال پایدار شکل می‌گیرد و سرانه درآمد مردم نیز افزایش می‌یابد. در سال گذشته عملیات اجرایی پتروشیمی اسلام آباد غرب و آناهیتا پس از یک دهه آغاز شد و موجی از امید و شادی را در منطقه ایجاد کرد که به یقین تحولی چشمگیر را در پی خواهد داشت.

رونق اقتصاد مرزنشینان، سامانه گرمسیری و طرح‌های کشاورزی

افتتاح سامانه گرمسیری و طرح‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع تبدیلی در استانی که به دلیل چهار فصل بودن و تنوع محصولات زراعی و باغی به نوعی قطب کشاورزی ایران است، نوید روز‌های خوبی را برای بهره مندی بیشتر کشاورزان با تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی می‌دهد.

امروز توجه ویژه به مرز‌ها و تکمیل زیرساخت‌ها سبب مهاجرت معکوس شده و افتتاح طرح‌های بزرگ کشاورزی، اقتصادی و صنعتی نیز در مرز‌ها نشان داد که رونق معیشت مرزنشینان غیور در اولویت قرار گرفته است. همچنین سطح مبادلات تجاری با رسمی شدن مرز‌ها افزایش داشته که با تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین شاهد تحولی چشمگیر در اقتصاد منطقه خواهیم بود زیرا کرمانشاه با اقدامات مطلوب سالیان گذشته در حوزه عمرانی زیرساخت‌های لازم را نیز برای توسعه صادرات در اختیار دارد و امیدواریم در سال جدید منطقه آزاد تجاری قصرشیرین هدیه ارزشمند نظام به مردم کرمانشاه باشد.

توجه ویژه به عمران و آبادانی مناطق روستایی، تقویت بوم گردی و حمایت از گردشگری روستایی و تکمیل طرح‌های زیرساختی در حوزه گاز، آب، برق و سایر ملزومات توسعه‌ای و افتتاح هزاران طرح اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی ورزشی، سیاسی و امنیتی تأثیر قابل توجهی بر روند پیشرفت و اشتغالزایی و البته شکوفایی و آبادانی داشته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش نسبی بیماران بستری مربوط به کرونا در کرمانشاه

کرمانشاه ۱۴۰۰ در آستانه تحول و شکوفایی

کرمانشاه ۱۴۰۰ در مسیر صنعتی شدن و تحول اقتصادی قرار گرفته و برای تداوم این مسیر علاوه بر تقویت فرهنگ کار و تلاش بر آموزش و مهارت آموزی تاکید داریم تا ضمن بهبود فضای کسب و کار شرایط لازم را برای رشد و شکوفایی اقتصادی و تأمین نیروی انسانی خبره و ماهر فراهم شود تا امکان بهره مندی همه جوانان با انگیزه و پرامید از مزایای طرح عمرانی و اقتصادی فراهم شود. همچنین در سال جدید انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا را نیز پیش رو داریم و به یقین مردم همیشه در صحنه کرمانشاه با مشارکت بالا و انتخاب اصلح در سرنوشت و آینده کشور نقش آفرینی خواهند داشت.

درخواست از مردم برای مشارکت بیشتر در مبارزه با کرونا

اما در سال جدید نیز درگیر بحران کرونا هستیم و قبل از هر اقدامی ابتدا باید به فکر سلامت عموم مردم باشیم. انتظار دارم مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی مشارکت بیشتری داشته باشند، کرونا در کمین ماست و به همین دلیل توصیه می‌کنیم با مسافرت کرونا را به سفر نبریم و یک شهر آبی را به زرد و نارنجی را به قرمز تبدیل نکنیم. توصیه می‌کنیم مانند سال گذشته به کرمانشاه سفر نکنید و دید و بازدید‌های مجازی را ادامه دهید تا این شادی و نشاط بهاری به لطف پروردگار به بهترین و نیکوترین لحظه‌ها برای شما مردم عزیز در کنار خانواده محترم تبدیل شود.

در سال ۱۴۰۰ با امید و انگیزه‌ای بیشتر خدمتگزاری به مردم را ادامه خواهیم داد زیرا باور داریم مردم این سرزمین لایق بهترین‌ها هستند و هرچه داریم از این مردم است و ما باید تلاشی دوچندان داشته باشیم تا آرامش و شادی سهم زندگی عزیزانمان باشد و به عنوان خادم مردم از جانم برای پیشرفت کرمانشاه مایه خواهم گذاشت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۱۶۸ کیلوگرم تریاک در استان کرمانشاه کشف شد

از خداوند مهربان برای همه عزیزان آرزوی تندرستی، سربلندی و سرافرازی دارم.

نوروزتان پیروز
بازوند استاندار کرمانشاه نوروز ۱۴۰۰