در ایام تعطیلات نوروزی هزار و ۷۲۵ نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به منظور ارائه خدمات امداد و نجات به مردم در آماده باش کامل هستند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فرزین معتمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت: آماده باش نیرو‌های هلال احمر با هدف […]

در ایام تعطیلات نوروزی هزار و ۷۲۵ نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه به منظور ارائه خدمات امداد و نجات به مردم در آماده باش کامل هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فرزین معتمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت: آماده باش نیرو‌های هلال آماده باش جمعیت هلال احمر کرمانشاه در نوروز ۱۴۰۰احمر با هدف کاهش حوادث و امدادرسانی سریع و به موقع در طول تعطیلات نوروزی همزمان با سراسر کشور از ۲۵ اسفند آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد.

وی افزود: خدمات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در طول تعطیلات نوروزی در ۱۶ پایگاه ثابت امدادی و بین جاده‌ای انجام می‌شود و در این ایام ۱۷۲۵ نفر از امدادگران و نجاتگران در سطح استان به همراه تیم واکنش سریع، امدادهوایی و تیم درمان اضطراری در آماده باش هستند.

معتمدی خاطرنشان کرد: همچنین در صورت مصوبه ستاد کرونای استان، دو تیم بهداشتی در مرز خسروی و پرویزخان شهرستان قصرشیرین جهت ارائه هرگونه خدمات بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مستقر می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به امکانات به کار گرفته شده در این طرح گفت: جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با به کارگیری ۸۱ دستگاه خودرو شامل ۳۵ دستگاه آمبولانس، ۳۵ دستگاه خودروی کمک دار، ۱۰ دستگاه خودرو ست نجات، یک دستگاه خودرو ارتباطات تیپ یک و یک فروند بالگرد در طرح نوروزی مشارکت دارد.

وی به امدادرسانی جمعیت هلال احمر در حوادث طبیعی و غیر مترقبه نیز اشاره کرد و افزود: شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به مردم بوده و هموطنان می‌توانند حتی با گوشی‌های بدون سیم کارت با این شماره تماس بگیرند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کاهش ۳۱ درصدی جان‌باختگان تصادفات درون‌شهری