به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، کرم محمدی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: ثبت ملی دالاهو به‌عنوان شهر تنبور در سه سطح شهرستانی، استانی و ملی با اقدامات و پیگیری‌ها توام با هماهنگی و همدلی همراه بود. وی ادامه داد: درسطح شهرستانی مجموعه فرمانداری، شوراهای اسلامی شهرهای کرند و گهواره، شهرداران این دو […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، کرم محمدی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: ثبت ملی دالاهو به‌عنوان شهر تنبور در سه سطح شهرستانی، استانی و ملی با اقدامات و پیگیری‌ها توام با هماهنگی و همدلی همراه بود.

وی ادامه داد: درسطح شهرستانی مجموعه فرمانداری، شوراهای اسلامی شهرهای کرند و گهواره، شهرداران این دو شهر هنرمندان منطقه که آوازه جهانی دارند و اداره میراث با تمام وجود پای کار بودند.

فرماندار دالاهو تصریح کرد: درسطح استانی استاندار، معاون سابق و فعلی سیاسی و امنیتی استانداری و میراث فرهنگی نقش خود را به بهترین وجه ممکن ایفا کردند.

وی اضافه کرد: در سطح و عرصه ملی بخشی‌پور نماینده مردم دالاهو در مجلس شورای اسلامی با تلاش‌ها و رایزنی‌های موثر و تذکرات مکرر و ملاقات‌ها و مکاتبات متعدد با مقامات و مسئولان وزارت میراث، زمینه این توفیق را فراهم کردند.

محمدی ثبت ملی دالاهو را به‌عنوان شهر تنبور، محصول یک کار تیمی در این سه سطح عنوان کرد و افزود: تشویق‌ها و ترغیب‌های آحاد مردم و علی‌الخصوص هنرمندان شریف و همراهی‌های اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و فضای مجازی موتور محرکه مجموعه دست‌اندرکاران و پیگیری کنندگان بود.

وی  در پایان گفت: این توفیق تنها به دالاهو نشینان تعلق ندارد بلکه مایه خوشحالی همه هنرمندان و آحاد مردم  استان شده است.هر نقطه‌ای از سینه ستبر ایران اسلامی موفقیتی کسب کند، همگان را مسرور خواهد کرد، امیدواریم با همدلی و تلاش همه فرهنگ‌دوستان استان و منطقه، این اقدام به عنوان گامی پیش‌ نیاز به سوی ثبت جهانی دالاهو به‌عنوان شهر تنبور باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیکر شهید زارعی پس از ۳۸ سال در زادگاهش تشییع و به خاک سپردهشد

انتهای پیام/پ