با توجه به غیبت پورعلی گنجی به نظر می رسد تیم ملی در مرکز خط دفاعی با زوج شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان مقابل سوریه بازی خواهد کرد پس از ماه ها شاهد نمایش زوج کنعانی زادگان و خلیل زاده در یک بازی ملی خواهیم بود. تیم ملی فوتبال ایران باید به منامه برود […]

با توجه به غیبت پورعلی گنجی به نظر می رسد تیم ملی در مرکز خط دفاعی با زوج شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان مقابل سوریه بازی خواهد کرد

پس از ماه ها شاهد نمایش زوج کنعانی زادگان و خلیل زاده در یک بازی ملی خواهیم بود.

تیم ملی فوتبال ایران باید به منامه برود و در وضعیتی بسیار سخت به مصاف عراق و بحرین برود. برهمین اساس و با تصمیم اسکوچیچ تیم ملی روز دهم فروردین یک بازی تدارکاتی مقابل سوریه برگزار می‌ کند. تیم ملی که می توانست در روز فیفا (چهارم فروردین) نیز یک بازی تدارکاتی داشته باشد حالا فقط یک بازی مقابل سوریه را برگزار خواهد کرد تا دراگان اسکوچیچ سومین تجربه حضور روی نیمکت تیم ملی ایران را پشت سر بگذارد.

در این میان مربی کروات تیم ملی بازیکنانی نظیر کاوه رضایی را به دلیل کرونا و مرتضی پورعلی‌گنجی را به خاطر مصدومیت به اردو دعوت نکرده، از کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده در پست دفاع مرکزی بهره خواهد برد.

اسکوچیچ در دو بازی قبلی تیم ملی از دو سیستم متفاوت دفاعی استفاده کرد.در بازی اول مقابل ازبکستان، تیم ملی با روش ۲-۴-۴ به زمین رفت و محمدحسین کنعانی‌ زادگان و شجاع خلیل‌زاده مدافعان میانی بودند. چرا که مرتضی پورعلی‌گنجی در آن دیدار هم به دلیل مصدومیت حاضر نبود.

اسکوچیچ در بازی دوم مقابل بوسنی، روش بازی تیم ملی را تغییر داد و از سیستم ۱-۶-۳ سود برد که البته در زمان حمله به ۳-۴-۳ تبدیل می‌شد. در آن بازی هر سه مدافع فوتبال ما در میدان حضور داشتند. به گونه ای که پورعلی‌گنجی در مرکز قرار گرفت، کنعانی‌زادگان یارکوب سمت راست بود و شجاع هم یارکوب سمت چپ.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قطع انگشتان دستِ نوجوان جوانرودی با مواد محترقه

حال برای برای بازی مقابل سوریه و با توجه به غیبت پورعلی‌گنجی، احتمالاً اسکوچیچ باز هم از روش دفاع چهار نفره و خطی بهره می برد که در این روش محمدحسین کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده مدافعان میانی خواهند بود. مثل بازی با ازبکستان در تاشکند که با پیروزی دو بر یک تیم ملی به پایان رسید.

شجاع و کنعانی زادگان که در پرسپولیس به هماهنگی خوبی با هم رسیده بودند، می‌توانند یک بار دیگر مقابل سوریه امتحان شوند هر چند هنوز این سوال به قوت خود باقی می ماند که در صورت بازگشت پورعلی گنجی، تیم ملی با سیستم ۳ دفاعه بازی خواهد کرد یا دفاع خطی ۴ نفره.