از فردا (سه شنبه)؛ سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه: از فردا وزش باد شدید در نیمه غربی و نواحی شمالی استان پیش بینی می‌شود. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، جلیل بالایی گفت: بر اساس ارزیابی سازمان هواشناسی به دلیل ورود سامانه ناپایدار جوی به منطقه پیش بینی می‌شود از فردا شاهد وزش باد شدید […]

از فردا (سه شنبه)؛

سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه: از فردا وزش باد شدید در نیمه غربی و نواحی شمالی استان پیش بینی می‌شود.

هشدار سطح نارنجی وزش باد شدید از فردا (سه شنبه)به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، جلیل بالایی گفت: بر اساس ارزیابی سازمان هواشناسی به دلیل ورود سامانه ناپایدار جوی به منطقه پیش بینی می‌شود از فردا شاهد وزش باد شدید با سرعت ۸۰تا۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در نواحی شمالی و غربی استان باشیم.

سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: فعالیت این سامانه که از فردا سه شنبه (سوم فروردین) آغاز و تا صبح روز پنجشنبه ادامه دارد در غرب استان و در شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب، ازگله و سومار، پاوه، جوانرود، روانسر، ثلاث باباجانی و سنقر و کلیایی سبب وزش باد شدید و احتمالا گرد و خاک محلی می‌شود.

وی افزود: فعالیت این موج ناپایدار در منطقه احتمالا موجب کاهش دید، شکستن درختان و خسارت به تابلو‌های تبلیغاتی، سازه‌های بلند، گلخانه‌ها، داربست‌ها و دکل‌ها می‌شود.

بالایی از هم استانی‌ها خواست تا از سفر‌های غیرضروری خودداری و نسبت به استحکام سازه‌های گلخانه‌ای، داربستی، تابلو‌های تبلیغاتی و دکل‌ها اقدام کنند.

سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه به مردم توصیه کرد تا از صعود به ارتفاعات به دلیل هوای غبارآلود خودداری کنند.

وی از دستگاه‌های خدمات رسان هم خواست ضمن آماده باش و اتخاذ تدابیر و اقدامات فوری در کاهش خطر، امکانات و تجهیزات لازم را در مناطق داشته و در صورت نیاز اقدامات موثر را انجام دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حکایت شورای شهر و نبود نظارت همگانی / محمود رستمیتبار