به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان امروز در دیدار نوروزی با آیت‌الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰ ابراز امیدواری کرد با مجموعه تلاش‌های ماموران پلیس، نگرانی و دغدغه‌های امنیتی مردم کرمانشاه در سال جاری به حداقل برسد. وی همچنین با اشاره […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان امروز در دیدار نوروزی با آیت‌الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰ ابراز امیدواری کرد با مجموعه تلاش‌های ماموران پلیس، نگرانی و دغدغه‌های امنیتی مردم کرمانشاه در سال جاری به حداقل برسد.

وی همچنین با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس از ۲۸ اسفندماه، گفت: طی پنج روزی که از تعطیلات نوروزی می‌گذرد خوشبختانه شاهد کاهش سرقت خودرو، احشام، موتورسیکلت و … نسبت به سال قبل بوده‌ایم.

جاویدان تصریح کرد: با مجموعه اقدامات صورت گرفته در مجموع حدود ۱۰ درصد کل سرقت‌ها در استان از ۲۸ اسفند ۹۹ تا پایان روز دوم فروردین ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در عین حال نسبت به افزایش سرقت منزل در این مدت ابراز نگرانی کرد و گفت: شهروندان باید بیش از گذشته مراقب واحد مسکونی خود بوده و در صورت ترک آن حتما از وسایل ایمنی لازم و بازدارنده استفاده کنند.

وی تصریح کرد: از دیگر نکات امیدوارکننده می‌توان به کاهش انواع شرارت‌ها نظیر نزاع‌های خیابانی، چاقوکشی و مزاحمت‌های خیابانی اشاره کرد.

جاویدان یادآور شد: همچنین در ارزیابی‌های صورت گرفته از استان‌های مختلف کشور در سال گذشته کرمانشاه در زمینه جرائم اخلاقی جزء سه چهار استان آخر کشور بوده است.

رئیس پلیس استان کرمانشاه در ادامه به طرح نوروزی پلیس راه و راهور که از ۲۶ اسفند آغاز شده اشاره و بیان کرد: خوشبختانه حوادث جاده‌ای خاصی در این چند روز اتفاق نیفتاده است، هرچند متاسفانه سه عابر پیاده در بزرگراه‌ها و جاده‌های استان قربانی حوادث رانندگی شده اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
خدمات بیمه‌ای تامین اجتماعی با ارائه کارت ملی انجام میشود

وی همچنین با اشاره به تداوم طرح ممنوعیت ترددهای شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد، گفت: ۷۰ درصد این طرح به صورت سیستمی و توسط دوربین و ۳۰ درصد باقیمانده هم با استقرار ماموران پلیس راهور اجرا می‌شود.

سردار جاویدان در پایان امنیت مردم را خط قرمز پلیس عنوان کرد و گفت: بیش از ۴ هزار مامور انتظامی امنیت نوروزی مردم را در استان کرمانشاه تامین و برای این کار بدون گذشت با مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی برخورد می‌شود.

انتهای پیام/پ