به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص معضل حاشیه‌نشینی شهر کرمانشاه، اظهار داشت: حاشیه‌نشینی یا اسکان غیررسمی محلاتی هستند که جمعیتی آن بر اثر مهاجرت یا فقر مالی در خانه‌هایی با ابعاد کوچک‌تر، اقتصاد سطح بسیار پایین‌تر و مشکلات زیرساختی زندگی می‌کنند. وی ادامه داد: قبلا معضل […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص معضل حاشیه‌نشینی شهر کرمانشاه، اظهار داشت: حاشیه‌نشینی یا اسکان غیررسمی محلاتی هستند که جمعیتی آن بر اثر مهاجرت یا فقر مالی در خانه‌هایی با ابعاد کوچک‌تر، اقتصاد سطح بسیار پایین‌تر و مشکلات زیرساختی زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: قبلا معضل حاشیه‌نشینی در محلاتی دور از شهر بود، اما امروزه این اسکان‌های غیررسمی به درون شهر آمده، به طوریکه الان ۳۰ درصد جمعیت شهر کرمانشاه حاشیه‌نشین هستند.

فرماندار کرمانشاه تصریح کرد: اگر به این موضوع نپردازیم قطعا مشکل‌ها افزایش می‌یابد در این راستا جهاد دانشگاهی یک برنامه تحقیقاتی، پژوهشی و کاربردی را ارائه داده، در این تحقیقات ۳۶ محله شناسایی شده دارای مشکل است که ۱۳ محله از آن مشکلات بسیار حادتر دارند.

وی به راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گردی در این محله‌ها اشاره کرد و گفت: پنج دفتر فعال داریم و  یک دفتر هم در دست اقدام در که به موضوعاتی در زمینه اقتصاد خانوار، مسکن و توانمندسازی می‌پردازند.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حل مشکلات معیشتی مردم زمینه‌ساز انتخاباتی پرشور است