به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر امروز سردار علی اکبر جاویدان در دیدار نوروزی با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه و امام جمعه کرمانشاه، ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰، ابراز امیدواری کرد با مجموعه تلاش‌های مأموران پلیس، نگرانی و دغدغه‌های امنیتی مردم کرمانشاه در سال جاری به حداقل برسد. وی با اشاره […]

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر امروز سردار علی اکبر جاویدان در دیدار نوروزی با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه و امام جمعه کرمانشاه، ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰، ابراز امیدواری کرد با مجموعه تلاش‌های مأموران پلیس، نگرانی و دغدغه‌های امنیتی مردم کرمانشاه در سال جاری به حداقل برسد.

وی با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس از ۲۸ اسفند، افزود: در چهار روزی که از تعطیلات نوروزی می‌گذرد خوشبختانه شاهد کاهش سرقت خودرو، احشام، موتورسیکلت و … نسبت به سال قبل بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: با مجموعه اقدامات صورت گرفته در مجموع حدود ۱۰ درصد کل سرقت‌ها در استان از ۲۸ اسفند ۹۹ تا پایان روز دوم فروردین ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی در عین حال نسبت به افزایش سرقت منزل در این مدت ابراز نگرانی کرد و گفت: شهروندان باید بیش از گذشته مراقب واحد مسکونی خود بوده و در صورت ترک آن حتماً از وسایل ایمنی لازم و بازدارنده استفاده کنند.

جاویدان خاطرنشان کرد: از دیگر نکات امیدوارکننده می‌توان به کاهش انواع شرارت‌ها نظیر نزاع‌های خیابانی، چاقوکشی و مزاحمت‌های خیابانی اشاره کرد.

وی یادآوری کرد: همچنین در ارزیابی‌های صورت گرفته از استان‌های مختلف کشور در سال گذشته کرمانشاه در زمینه جرایم اخلاقی جزء سه – چهار استان آخر کشور بوده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه به طرح نوروزی پلیس راه و راهور که از ۲۶ اسفند آغاز شده اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه حوادث جاده‌ای خاصی در این چند روز اتفاق نیفتاده است، هرچند متأسفانه سه عابر پیاده در بزرگراه‌ها و جاده‌های استان قربانی حوادث رانندگی شده‌اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس در انتظار مصوبهشوراست

وی با اشاره به تداوم طرح ممنوعیت ترددهای شبانه از ساعت ۲۱ تا سه بامداد، گفت: ۷۰ درصد این طرح به صورت سیستمی و توسط دوربین و ۳۰ درصد باقیمانده هم با استقرار مأموران پلیس راهور اجرا می‌شود.

جاویدان امنیت مردم را خط قرمز پلیس عنوان کرد و گفت: بیش از چهار هزار مأمور انتظامی امنیت نوروزی مردم را در استان کرمانشاه تأمین و برای این کار بدون گذشت با مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی برخورد می‌شود.