جلیل بالایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط سازمان هواشناسی با توجه به ورود سامانه ناپایدار جوی به منطقه، وزش باد شدید با سرعت ۸۰ تا یک صد کیلومتر بر ساعت در نواحی غربی و شمالی استان کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود. وی با بیان اینکه اطلاعیه هواشناسی در مورد […]

جلیل بالایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط سازمان هواشناسی با توجه به ورود سامانه ناپایدار جوی به منطقه، وزش باد شدید با سرعت ۸۰ تا یک صد کیلومتر بر ساعت در نواحی غربی و شمالی استان کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه اطلاعیه هواشناسی در مورد وضعیت جوی استان کرمانشاه در سطح نارنجی است، افزود: با ورود سامانه ناپایدار مذکور به منطقه از امروز تا صبح روز پنج‌شنبه در غرب استان کرمانشاه در قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب، ازگله، سومار و شهرستان‌های پاوه، روانسر، جوانرود، ثلاث باباجانی و سنقر و کلیایی وزش باد شدید و احتمالاً گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به اثرات سامانه وارد شده به این استان گفت: کاهش دید، شکستن درختان، خسارت به سازه‌های باند، تابلوهای تبلیغاتی، داربست، دکل و گلخانه‌ها از اثرات احتمالی این سامانه خواهد بود.

وی با تاکید بر پرهیز از سفرهای غیرضروری ادامه داد: محکم سازی سازه‌های داربستی، دکل‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و گلخانه‌ای ضروری است.

بالایی تصریح کرد: صعود به ارتفاعات به دلیل کاهش دید و هوای غبارآلود توصیه نشده و در راستای خدمات رسانی هرچه بیشتر، دستگاه‌های خدمات‌رسان در حالت آماده‌باش و مجهز به امکانات و تجهیزات در مناطق مختلف حضور خواهند داشت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مراسم رژه نیروهای مسلح در کرمانشاه برگزار شد