اسحاق جهانگیری عصر امروز در بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع شیر و گوشت احسان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تولید شاکله و زیربنای اقتصاد هر کشور است اظهار داشت: اقتصاد کشور زمانی می‌تواند شکوفا شود که تولید رونق داشته و شکوفا شود. وی با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته سهم خدمات در تولید […]

اسحاق جهانگیری عصر امروز در بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع شیر و گوشت احسان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تولید شاکله و زیربنای اقتصاد هر کشور است اظهار داشت: اقتصاد کشور زمانی می‌تواند شکوفا شود که تولید رونق داشته و شکوفا شود.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی بالاتر از سهم تولید است افزود: حتی در کشور ما نیز سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی و در اشتغال‌زایی بیش از ۵۰ درصد است و خدماتی که حول تولید شکل می‌گیرد خدماتی مهم و مؤثر هستند.

معاون اول رئیس‌جمهور تولید خدمت را از اقدامات ارزشمند برشمرد و گفت: وقتی موضوع حمایت از تولید مطرح می‌شود هم تولید کالا و هم تولید خدمت مدنظر است و خدماتی نظیر بهداشت و درمان و خدمات نظام بانکی خدمات مهمی هستند که به رونق تولید کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: کشاورزی و دامپروری از ضروری‌ترین واصلی‌ترین رشته‌های تولیدی است چراکه تأمین‌کننده نیازهای اصلی کشور و به‌خصوص امنیت غذایی هستند و تأمین غذای ۸۵ میلیون نفر جمعیت ایران از مهم‌ترین واصلی‌ترین کارها در بخش تولید است.

جهانگیری با یادآوری اینکه خوشبختانه در بخش کشاورزی و به‌خصوص دامداری صنعتی توفیقات بسیار خوبی در کشور داشته‌ایم تصریح کرد: امروز تولیدکنندگانی در دامپروری‌های کشور فعالیت دارند که از توان فنی و تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار هستند و لازم است به اطلاع مردم رسانده شود که در دامپروری‌هایی نظیر این دامپروری که امروز مورد بازدید قرار گرفت روش‌هایی که برای شیردوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد جزو شیوه‌های مدرنی است که در کشورهای پیشرفته دنیا استفاده می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سهم بورس از تأمین مالی کشوربه 50 درصد رسید/ چشم‌انداز بورس در سال جاری مثبت است

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: دامداری‌های صنعتی و مدرن در کشور بیش از یازده میلیون تن شیر تولید می‌کنند که بیش از ۸ میلیون تن آن در اختیار کارخانجات تولید لبنیات قرار می‌گیرد و بیش از یک میلیون تن از لبنیات تولیدی کشور نیز به خارج صادر می‌شود.

جهانگیری بازدید امروز خود از واحدهای تولیدی بخش کشاورزی را در راستای جهت‌گیری دولت در سال ۱۴۰۰ توصیف کرد و گفت: حمایت از تولید همواره جزو اصلی‌ترین سیاست‌های دولت بوده است چراکه توسعه اقتصادی، اشتغال و رفاه مردم جز از طریق تولید امکان‌پذیر نیست.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها » تأکید کرد: قوای سه‌گانه و نهادهای حاکمیتی باید تلاش کنند مقرراتی وضع نمایند که در راستای حمایت از تولید و رفع موانع باشد.

جهانگیری با بیان اینکه ظرفیت تولید گوشت و شیر کشور بیش از نیاز داخلی است و بخشی از آن صادر می‌شود خاطرنشان کرد: میزان گوشتی که در دامداری‌های صنعتی و یا با روش‌های سنتی تولید می‌شود به حدی است که می‌تواند نیازهای داخلی کشور را تأمین کند. در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید و مصرف می‌شود و اینکه گاهی برخی افراد تعابیر نامناسبی به کار می‌برند که گوشت از سفره مردم حذف‌شده تعبیر غلطی است چراکه میزان تولید گوشت در کشور نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.