آخرین اخبار

کرمانشاه در مسیر تکمیل طرح سلامت الکترونیک/ باید به دنبال واقعی‌تر شدن تعرفه‌های درمانی باشیم

دی ۲۵, ۱۳۹۹

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمودرضا مرادی امروز در نشست بررسی پرونده‌های گلوبال بیمارستان‌ها، اظهار داشت: اصول اولیه اداره هر مجموعه بهره‌وری است و باید در همه جنبه‌ها به این مساله توجه کرد.

وی ادامه داد: ما در بیمارستان‌ها در بهترین شرایط در لب مرز تساوی هزینه و درمان هستیم و اگر مواظب نباشیم حتما زیان‌ده خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: اولین و مهم‌ترین مساله، واقعی شدن تعرفه‌ها است که باید رایزنی‌های متعددی در این زمینه با تصمیم‌سازان و مراجع اصلی صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: چنانکه در بررسی پرونده‌های گلوبال دیده می‌شود،  با دقت در زمینه‌های دیگر می‌توان موجب کاهش هزینه‌ها و اتلاف منابع به صورت جدی شد.

محمدی اضافه کرد: ما موافق کاهش کیفی خدمات نیستیم، بلکه به دنیال کار موثرتر، مناسب‌تر و با هزینه مناسب‌تر هستیم.

وی در ادامه در توضیح برنامه اجرایی و زمان‌بندی تکمیل طرح سلامت الکترونیک با اشاره به اهداف این طرح، اظهار داشت: حذف تمدید اعتبار دفترچه‌ها، انجام نسخه‌نویسی الکترونیکی توسط پزشکان، نسخه پیچی و حذف یا کاهش کاربرد دفترچه و تخلفات دارویی، ارسال همزمان تمامی نسخه تجویزی پزشکان و نسخه پیچیده شده برای سامانه پرونده الکترونیک سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ حذف پرونده‌های کاغذی مربوط به بیمار و مراجعات حضوری وی برای امور اداری از اهداف اجرای برنامه‌ها است.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاه در عید فطر پذیرای هیچ مسافری نخواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×