سرویس کرمانشاه _ شهروندان کرمانشاهی در روز تحویل سال ۱۴۰۰، در هر ساعت ۲۴هزار متر مکعب آب مصرف کردند. به گزارش کردپرس، در ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ و روز تحویل سال ۱۴۰۰، افزایش مصرف آب در شهر کرمانشاه بیش از پیک مصرف در فصل گرما بود، به شکلی که در تابستان ۱۳۹۹ با وجود شیوع بیماری […]

شهروندان کرمانشاهی رکورد مصرف آب را شکستند

سرویس کرمانشاه _ شهروندان کرمانشاهی در روز تحویل سال ۱۴۰۰، در هر ساعت ۲۴هزار متر مکعب آب مصرف کردند.

به گزارش کردپرس، در ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ و روز تحویل سال ۱۴۰۰، افزایش مصرف آب در شهر کرمانشاه بیش از پیک مصرف در فصل گرما بود، به شکلی که در تابستان ۱۳۹۹ با وجود شیوع بیماری کرونا و گرمای تابستان، میزان مصرف آب در شهر کرمانشاه ۲۰ هزار متر مکعب در هر ساعت بوده در صورتی که در هر ساعت از زمان پیک مصرف روز تحویل سال۱۴۰۰، ۲۴ هزار مترمکعب و بعبارتی حدود ۶۷۰۰ لیتر در ثانیه اعلام شد.

 مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در اینخصوص گفت،مصرف آب در شهر کرمانشاه از ساعت ۸صبح الی ۸ شب سی ام اسفند ماه ۱۳۹۹، بیش از ۲۰۰ هزار مترمکعب بود و پیک مصرف آب توسط شهروندان کرمانشاهی از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ به میزان ۹۶هزار مترمکعب بوده، یعنی در هر ساعت ۲۴ هزار مترمکعب آب مصرف شده که همین امر باعث افت فشار و یا قطعی آب در برخی از مناطق شهر کرمانشاه شد.

 علی مرادی با بیان اینکه حجم مخازن در اختیار شرکت آب و فاضلاب شهر کرمانشاه محدود می باشد و جوابگو جمعیت یک میلیون نفری کرمانشاه در زمان افزایش بی رویه مصرف نیست، اذعان داشت که اگر همشهریان گرامی در مصرف آب مدیریت نداشته باشند مسلما با شروع فصل گرما دچار افت فشار و یا قطعی آب در برخی از نقاط شهر کرمانشاه خواهیم شد.

وی از مردم شریف استان کرمانشاه خواست که با مدیریت بهینه مصرف آب با پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه همکاری لازم را داشته باشند که خدمتگزاران مردم در این شرکت بتوانند به بهترین شکل ممکن آب سالم و بهداشتی و پایدار را در اختیار مشترکین این شرکت قرار دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف بیش از ۲ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط هنگ مرزیپاوه

 مرادی در پایان یادآور شد که سامانه تلفنی ۱۲۲ حوادث و اتفاقات شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و دریافت گزارشات مردمی در حوزه آبفا می باشد.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه ۵۴۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد بیش از ۳۰۰ هزار مشترک مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.